Чим порадує Мельпомена глядачів?
Організатори Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», який пройде в Херсоні з 19 по 27 травня, вже починають знайомити глядачів із спектаклями, що входять до програми заходу
Нижче ми подамо декілька анонсів-описів до вистав-учасниць фестивалю.
- У день відкриття фестивалю, 19 травня, Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка (Київ) виступить із виставою «Річард ІІІ» Вільяма Шекспіра. Режисер-постановник – лауреат Державної премії Грузії та Премії імені Коте Марджанішвілі Автанділ Варсімашвілі (Грузія), його ж – музичне оформлення. Для авторів вистави однією з головних тем стало прискіпливе дослідження сутності небезпечних і незбагненних лабіринтів психології самотньої, приниженої природою та оточуючими людини. Перетворення її страждання на злочинства й тиранію. Каліцтво Річарда, як це не парадоксально, в інтерпретації режисера дарує йому внутрішню свободу та химерне відчуття влади над людьми.
- 20 травня на великій сцені – Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя з «Оперою жебраків» Джона Грея. Над цією виставою працювала творча команда херсонського театру: режисер-постановник – Сергій Павлюк; хореограф – Юрій Бусс; хормейстер – Ружена Рубльова. На перший погляд «Опера жебраків» складає враження безтурботної, розважальної вистави зі співами, танцями та жартами. Проте це враження – хибне. У виставі показаний світ, у якому людське життя не варте монети, все купується і все продається, а любов – лише ілюзія. «Опера жебраків» – це спроба донести до свідомості людей сьогоднішніх, що не фінансове становище робить нас жебраками, а бездуховність.
- Улюбленець херсонців, заслужений артист України Сергій Кияшко – на сцені херсонського театру 21 травня в виставі «Верёвка» Михайла Хейфеца! До перегляду запрошує Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра. Жанр п’єси – похмура комедія з життєрадісним фіналом. На перший погляд, абсолютно не пов’язані між собою сцени, як частинки пазлу, поступово складаються до фіналу в цілісну закінчену історію. Парадокс полягає в тому, що, незважаючи на комедійний характер кожної окремої сцени, в цілому річ вийшла більш ніж сумна.
- 22 травня на великій сцені Київський Національний академічний театр оперети представить виставу «Сорочинський ярмарок». У цій виставі представлені багатства українського народного промислу, широта української душі, народної мудрості та колоритний гумор. Глядачі за лічені секунди поринають у дійство та слідкують за долями головних героїв, які вміють кохати, дружити, співчувати, бути щирими й жити з відкритим серцем. У 2010 році «Сорочинський ярмарок» у версії Національної оперети був нагороджений престижною театральною премією «Київська пектораль» як «Краща музична вистава».
Ми обов’язково продовжимо знайомити вас із іншими учасниками фестивалю в наступних номерах.
За інформацією сайту Херсонського облмуздрамтеатру