Чорне, біле і золоте
Не лише живопис за традиційними канонами, а й нестандартне сучасне мистецтво тепер можна побачити в Новокаховській картинній галереї. Нещодавно тут відкрилася виставка робіт ново-каховчанина Максима Кільдерова. «Сьогодні у нас незвичайна виставка, хоча не перша такого плану - раніше були хлопці-графітісти. Вважаю, що виставки мають бути різноплановими, а вже шанувальникам галереї вирішувати - відвідувати їх чи ні. Не знаю, яким шляхом піде далі Максим, але думаю, що майбутнє у нього може бути дуже великим. У його мистецтві відчувається абстракція, є трохи сюрреалізму», - представила виставку директор галереї Олена Михайленко.
Схвально про дебют Максима відгукнувся херсонський художник, член Національної спілки художників України Володимир Гончаренко: «Сьогодні багато хто займається графіті, але інколи псують фасади або на рівні «покалякать». У цієї ж молодої людини є свій стиль, почерк. Прекрасна виставка, цілісна, естетична. Я не пошкодував, що приїхав».
На відкритті Максим був вдягнений у пальто, яке сам розмалював акриловими фарбами. Він провів для гостей екскурсію виставкою, розповівши, як створювались роботи. А починалося все рік тому просто з малювання у блокноті. «Намагаюся максимально щільно заповнювати пустоти. Найбільше подобається працювати чорним по білому. Ескізів не роблю, малюю з голови, тому ніколи не знаю, чим закінчиться», - розповів він. Наприклад, місяць працював над роботою, на завершення хотів додати золотих бризок, та раптом з маркера зірвався клапан і вся золота фарба вихлюпнулась в одну точку. «І це сталось саме там, де треба», - говорить Максим. Так випадковість залишилась на роботі.
Дещо зі свого доробку він характеризує просто: абстракція заради абстракції. Максим любить слухати музику, коли створює роботи, і вписує в них деякі цитати з пісень, що найбільше зачепили. «Вандалізм - це погано. Але самовиражатися людям треба. Малюйте, і навіть якщо виходить не дуже добре - продовжуйте. Головне - не псуйте фасади, - звернувся він до присутніх. - Я хвилююся, що молодь після виставки може почати малювати на палаці культури та інших будівлях, це красивішим місто точно не зробить». Для відвідувачів галереї автор показав, як проходить творчий процес, розгорнувши просто на підлозі папір і взявши до рук маркери. «Я завжди ставлю питання щодо всього, що я роблю, - чи є це мистецтвом, - говорить він. - І кожен дасть свою відповідь. Я сам досі її не дав».
Поліна Генеральчук
«Новий день».- №7 (5416).- 12.02.2020.- стр.20