on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

15.06.2021, 15:36

У Херсоні учасники аукціону знайомились зі своїми ролями у виставі "12 стільців"

> Туризм, отдых, развлечения > Заповедники Херсонщины > Дендропарк став жертвою домовленостей

 

Дендропарк став жертвою домовленостей

Тишком-нишком Каховська міськрада на одній з останніх своїх сесій надала дозвіл виконавчому комітету на розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду «Дендропарк». Рішення, за мовчазної згоди чиновників, підтримала більшість депутатів. Нікого не збентежило навіть те, що міський голова Андрій Дяченко оголосив результати «сигнального» голосування як остаточні.

Прийняття такого рішення з явним порушенням регламенту ще з півроку тому уявити собі було абсолютно неможливо. Саме тоді колишній голова фракції партії «Батьківщина» в міськраді Руслан Романенко разом із колегами-депутатами планував достроково відправити у відставку Андрія Дяченка, а паралельно ініціював зменшення території дендропарку з 15 до 10 га. Здійснити це бажання тоді йому не вдалося: в березні міськрада прийняла рішення про розробку технічної документації з землеустрою щодо інвентаризації земель природно-заповідного фонду «Дендропарк» на площі саме в 15 га. Керівництво міста заявило, що завдяки цьому воно сподівається чітко визначити межі дендропарку, його площу та присвоїти йому кадастровий номер.

Зацікавленість Руслана Романенка, який в середині жовтня склав із себе повноваження депутата, була більш ніж прозорою. Адже незадовго до цього він розпочав будівництво яхт-клубу з будинком відпочинку і різноманітними спортивними об’єктами в прибережній зоні. Про незаконність цієї забудови неодноразово заявляла й міська рада. За інформацією останньої, ще 22 березня 2019 року постійно діюча депутатська комісія встановила «факт самовільного захоплення земельної ділянки та незаконне будівництво» на землях рекреаційного призначення.

- [На цьому місці] я хочу відновити човнову станцію. За призначенням землі там можна будувати об’єкти фізкультури та дозвілля, - виправдовувався Руслан Романенко.

З різкою критикою на адресу депутата виступав Андрій Дяченко:

- Такі люди, як Романенко, вважають, що вони можуть робити в місті все, що їм заманеться. На їхню думку можна самовільно зменшувати розмір дендропарку на 5 гектарів, які можна забрати в своє користування, змінивши призначення земельної ділянки й знизивши її оцінку без жодних рішень міської ради. Тепер вони засипають акваторію Дніпра і ведуть там самовільне будівництво, - пояснював очільник міста, пообіцявши, що не збирається ставити підпис під рішенням, яке може призвести до скорочення території дендропарку до 10 гектарів.

Тодішня секретар міськради Ірина Гончарова стверджувала, що в усіх наявних документах площа дендропарку становить 15 га.

- Насправді ще в 1970-ті з цих 15 га виділялися ділянки під тодішній дитячий табір «Лісова казка», санаторій-профілакторій заводу залізобетонних виробів, колишню човнову станцію, але відповідні зміни тоді так і не були внесені. А проведена згодом інвентаризація земель дендропарку так і не була офіційно затверджена, - пояснила Валентина Івченко, котра багато років очолювала відділ земельних ресурсів міськради.

Коментуючи ситуацію з забудовою, Руслан Романенко зізнався, що мав особисті домовленості з міським головою.

«Дяченко сказав: «Будуй! Документи в порядку, залишилося лише винести рішення про проведення аукціону [на земельну ділянку]». А тепер я готовий заплатити всі штрафи, демонтувати все і залишити, як було», - запевняв він.

За словами Романенка, в будівництво яхт-клубу він планував вкласти власні кошти. «Тільки щоб очистити акваторію від намулу і очерету, потрібно приблизно від 1,2 до 1,8 млн грн. Я вже не кажу про причальну стінку», - пояснював він у квітні цього року. Попри те, що екс-депутат є людиною далеко не бідною, залишилося незрозумілим, де б він узяв необхідні для яхт-клубу гроші.

Вочевидь, не без впливу цієї історії змінювалась і поведінка народного обранця. Якщо до моменту протистояння з міськрадою Руслан Романенко набув слави непримиренного критика міського голови та чиновників, то пізніше від його опозиційності не залишилося й сліду. Без домовленостей тут явно не обійшлося. Надто несподівано, ще й без жодних пояснень, і він, і його колеги по міськраді відмовилися від оголошення імпічменту Дяченку. Та й чи випадковим є те, що одразу ж після рішення по дендропарку Романенко склав з себе повноваження депутата.

Напрочуд спокійно коментує це рішення і міський голова. За його словами, всі звернення до поліції за фактом незаконного будівництва закінчилися нічим. А на питання, чи вдалось в цьому питанні відстояти інтереси громади, розводить руками: «Ні, не вдалось. Єдині мої зауваження стосувались того, щоб там був прохід до паркової зони з південного боку та з центральної частини міста».

Нічого поганого в прийнятому з порушенням регламенту рішенні по дендропарку не бачить і начальниця юридичного відділу міськради Людмила Чиркіна.

- Це лише дозвіл на розроблення проекту землеустрою, яке потім погоджуватимуть представники Держгеокадастру з іншої області України. Свої висновки нададуть також екологи та інші служби. Тож остаточна площа може бути визначена і в 10, і в 15 га. Але питання там не в площі, а в правильності розробки земельної документації, - говорить вона.

Людмила Чиркіна зізналася, що дуже б хотіла, щоб площа дендропарку залишилась, як і колись.

- Проте яке рішення буде прийняте остаточно, я не знаю, оскільки це є компетенцією міської ради, - підсумувала вона. - І тут уже все залежить від совісті самих депутатів.

Олег Батурін
«Новий день».- №45 (5402).- 06.11.2019.- стр.19

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.