on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новини регіону

06.07.2024, 00:02

На міжнародному кінофестивалі в Ірландії покажуть стрічку “Редакція”

  12 липня на міжнародному кінофестивалі  “Galway ...
05.07.2024, 23:56

На війні загинув письменник із Херсонщини Василь Паламарчук

  3 липня на східному напрямку в бою поліг військовий із Херсонщини ...
05.07.2024, 23:46

З народної у заслужену: колаборанти з Херсонщини Рубльова та Максимов отримали звання від РФ

  У Кремлі колаборантам із Херсонщини Ружені Рубльовій та Євгену ...

Диво лялькового світу

ХВИЛЮЮЧА ПОДОРОЖ У КАЗКОВЕ ДИТИНСТВО ЗАПАМ'ЯТОВУЄТЬСЯ ДІТЛАХАМ НАДОВГО. І ВАБИТЬ ЇХ ЛЯЛЬКОВИЙ ТЕАТР ПЕРЕДУСІМ ФЕЄРІЄЮ ДІЙСТВА, ЯКЕ ВИХОВУЄ МАЛЕЧУ, ПРИЩЕПЛЮЄ НЕПЕРЕБУТНІ ЦІННОСТІ, В ЯКИХ ЗОРІЮТЬ МИТТЄВОСТІ СОНЯЧНОГО ДОБРА.

Ось уже тридцять сьоме літо гостинно відчиняє двері Херсонський обласний театр ляльок. Тут завжди весело малятам. І сама атмосфера сприяє розкриттю дитячої фантазії. У вестибюлі розмістився мальовничий світ живої природи - величезні акваріуми, де мешкають унікальні риби, а поруч лунають голоси птахів. Тому хлопчикам і дівчаткам до вподоби проводити години, які осяяні дивосвітом чарівної казки.

А починався театр з трупи акторів, які закінчили Дніпропетровське театральне училище. Спрямованість творчого колективу на постійний пошук, вдосконалення репертуару, стилістики створення вистав принесли вагомі плоди. Багато разів зверталася режисура до першопрочитання матеріалу. У1989 році вперше була здійснена постанова за п'єсою Ю. Чорі «Веселка над озером». А ще через рік театр звернувся до п'єси київського драматурга О. Клековкіна «Куди пішли запорожці, або Райські острови». Ще згодом на сцені з'являється досить складний матеріал «Обереутів початку XX століття» Д. Хармс «Цирк Шардам», і що характерно: вистави театру охоплюють глядачів різної вікової категорії.
В 1992 року керівництвом театру і адміністрацією області започатковано Перший міжнародний фестиваль театрів ляльок поріднених міст – «Кришталеві вітрила».

Друга половина дев'яностих років минулого століття була плідна на зв'язки з театрами ляльок ближнього й далекого зарубіжжя, зокрема - з англійською компанією «Трестл театр компані». Оригінальний сценарій та вистава «Віра жебраків» за живописними творами художника П. Брейгеля (старшого) було створено і показано у театральному турне по містах Великобританії та України.
Нині колектив лялькового театру плідно співпрацює з кафедрою театрального мистецтва і художньої культури Херсонського Державного університету. Створено драматичні вистави для юнацтва «Клітка» Л. Корсунського, «Діоген» М. Константинова та О. Рацера, «Ніч на полонині» Олександра Олеся та інші.
У репертуарі театру є вистави, що йдуть іноземними мовами. Приміром, «Русалонька» пропонувалася юним глядачам англійською і турецькою, а «Героїчні пригоди Котигорошка» - угорською та французькою мовами.

Творчі обшири херсонських лялькарів досить розманітні. Участь у Міжнародних фестивалях -красномовний доказ того: Варна (1990 рік), Залаегерсег (1993), Київ (1994) «Інтерлялька», Ужгород (1994), Брайтон, Великобританія (1996). Англія (1998), Львів (1999), Вітебськ, Білорусія (2001), тур містами Франції (2002), Чернігів (2006 рік). Свого часу здійснені обмінні гастролі з театрами Миколаєва, Запоріжжя та інших областей.
Діти всіх вікових категорій дуже люблять відвідувати наш театр: адже тут працюють люди, чий творчий запал спрямований на благородну мету - нести радість юному глядачеві.
Щороку в день відкриття театрального сезону рівно об 11-й ранку в приміщенні споруди з баштами відбудуться захоплюючі спектаклі. І це вже добра традиція.

А потім до театру залучають не лише діти молодшого і середнього віків, але й підлітки. Оскільки нині в Україні практично немає ТЮГІВ, то підлітки залишаються на певний час без театру. І тоді з'являється ідея співробітництва з ліцеєм при ХДУ. За три роки спільної роботи на базі згаданого навчального закладу була створена арт-студія. Тепер на сцену разом з ляльками виходять і ліцеїсти.
У театрі ляльок над створенням чарівних історій працює 64 чоловіки. Це - режисери, актори, бутафорський цех, конструктори, робітники сцени, освітлювачі.
Отож казка, яка бентежить юні серця, квітує все новими й новими барвами. Вона виховує нашу юнь.

Валерій КУЛИК, письменник
Херсонський вісник.-25.09.2008

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.