on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

20.04.2024, 14:28

"Ескізи вільної весни". У Херсоні художниця представила виставку картин у стилістиці самчиківського розпису

  Херсонка Олена Маляренко презентувала виставку картин у стилістиці ...
20.04.2024, 14:24

На концертах збирає гроші на потреби ЗСУ. Історія адвоката та музиканта з Херсона

  Херсонець Дмитро Ігнатов 20 років працює у правовій сфері ...
20.04.2024, 14:17

Онлайн-екскурсія Гозадінови - херсонська та маріупольська гілки династії

  19 квітня пройшов ще один віртуальний захід у межах проєкту ...

 

Дивує «Солодке диво»


Уже вп`яте у Голій Пристані під егідою міської ради й Інституту південного овочівництва та баштанництва УААН відбувся кавуновий фестиваль «Солодке диво». Цього разу кавунів-чемпіонів відразу два: кожен затягнув по 17,2 кілограма.
Учасників фестивалю, як завжди, було багато, і кожен з них прагнув продемонструвати кращі свої досягнення. Лише Інститут південного овочівництва та баштанництва представив у своїй експозиції 21 сорт кавунів власної селекції, 12 сортів гарбузів, 9 – динь, а ще найближчих їхніх родичів – кабачки, патисони та інші овочі... Була й різноманітна продукція з них: гарбузовий і томатний соки, концентрований напій з дині, повидло з гарбузів, дині та кірочок дині, кавуни квашені, дині мариновані шматочками й дольками, ікра з гарбузів, різноманітні салати...

Науковці та працівники інституту вирішили продемонструвати гостям і землякам не тільки баштанні, які вони вирощують, але й те, що можна з них приготувати. І свої рецепти кулінарних шедеврів не приховували. Не випадково у конкурсі на кращу експозицію науковці були визнані кращими. А на другому місці – представники ВАТ імені Покришева.

- Пристрасті на фестивалі вирували неабиякі, адже перемога на ньому є дуже престижною, – розповідає Олена Купріна, секретар виконкому Голопристанської міськради. – При попередньому оцінюванні переможцем був названий кавун, який виростив Олександр Невдаха (Збур`ївська сільрада). Як тільки про це стало відомо, делегація з Гладківки послала моторизованих гінців на свій баштан, щоб ті негайно знайшли гідного конкурента. Незадовго до цього пройшов дощ, земля розкисла, але це не зірвало відповідальну місію. Гінці ледь не «загнали» машину, але до остаточного підбиття підсумків таки встигли доставити кавуна-богатиря. Та коли його поклали на ваги, виявилося, що він важить стільки ж, як і його конкурент!..

Найбільша фестивальна диня затягла цього року на 6,5 кілограма, а гарбуз – 41,5 кілограма. Зараз рекордсмени прикрашають кабінет Голопристанського міського голови Анатолія Негри. Під час фестивалю кавуни і дині не тільки зважували, але із задоволенням ними ласували, продавали, роздавали. А ще того дня було багато жартів, музики і пісень – постаралися колективи художньої самодіяльності районного Будинку культури.

З нинішнього року фестиваль «Солодке диво» набув статусу всеукраїнського. Крім того, організатори фестивалю чітко дотримуються наукового напрямку, який вони обрали кілька років тому. На наукову конференцію «Сучасні напрямки і перспективи розвитку баштанництва та південного овочівництва», котра пройшла в його рамках, з’їхалися вчені з усіх південних областей України, а також із Києва, Донецька, Дніпропетровська, Луганська. Були учасники й із Росії...

Ні посуха, ні зливи не впливають на популярність «фірмового» голопристанського фестивалю. Більше того, з кожним роком під його знамена стає все більше шанувальників великої солодкої ягоди: бо все в цьому світі змінюється, окрім любові українців до кавунів.

До речі, у болгарському населеному пункті Салманово на Фестивалі кавунів, який нещодавно пройшов у 18-й раз, продемонстрували унікальну ягоду – кавун вагою 30 кілограмів.

Софія СЕРЕБРЯКОВА
Гривна-СВ № 37, 2007-09-07 (стр. 1)
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.