on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

17.05.2021, 14:02

«Пам`ятаємо!»: видовищний перфоманс вразив херсонців

13.05.2021, 14:36

Херсон готується вшанувати День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

12.05.2021, 10:21

В Херсоні продовжується реєстрація на літературний фестиваль "Молода Еллада"

> Организации > Кино > Кинофестивали > Документальне кіно в Херсоні

Документальне кіно в Херсоні

З 10 по 12 грудня в Херсоні вже вдруге, в кінотеатрі «Ілюзіон», проходитиме Мандрівний кінофестиваль «Дні документального кіно про права людини». Про це 27 листопада заявили представники однієї з молодіжних громадських організацій. Можливість переглянути кінофільми, що будуть представлені на фестивалі для мешканців міста, одна-єдина. Адже ні на широкому екрані, ні в мережі Інтернет ці фільми транслюватися не будуть.
5 жовтня в Україні стартував шостий сезон Мандрівного фестивалю «Дні документального кіно про права людини». До програми Мандрівного фестивалю-2009 увійшли фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів.

У минулому році цей захід проходив лише у навчальних закладах міста, тепер організатори фестивалю пропонують не лише молодому поколінню переглянути документальне кіно. Адже про порушення своїх прав має думати кожен свідомий громадянин. Саме у цьогорічному сезоні кінофільмів є спеціальна програма «Документальне кіно проти несправедливості», до якої увійшли фільми з актуальних проблем прав людини в Україні.
Теми, що порушують документалісти, різняться за напрямом та актуальністю: екстремальні історії про людей, які живуть в умовах війни, проблеми тендерної рівності, дискримінації, порушення прав дітей чи людей із обмеженими можливостями.

В Херсоні фестиваль триватиме з 10 по 12 грудня 2009 року, і мешканці міста матимуть можливість переглянути фільми зі світової документалістики, оцінити майстерність різних світових режисерів Китаю, Ізраїлю, Німеччини, Росії, Бельгії, Швеції, Грузії. Звичайно, будуть транслюватися і фільми українського виробництва. Всі кіносеанси будуть безкоштовними.

«Для херсонців це дійсно унікальна можливість переглянути роботи українських та світових документалістів, що стосуються прав людини в нашій країні та у світі загалом, - наголосила представник громадської організації Наталія Чермошенцева, - Особливе місце посідають реальні історії людей, які перемогли життєві негаразди, відстояли свої права й досягли мети. Тому, по можливості, нам хотілося б побачити більше людей на перегляді фільмів.
Адже на словах про права людини багато говорять, а ми пропонуємо факти і події з реального світу, людей, які борються за свої права в дії - і перемагають».

Також організатори проекту пропонують 12 грудня переглянути фільми київського журналіста Ігоря Чайки, що стосуються порушення прав журналістів, свободи слова та свободи висловлювань громадян в сучасній Україні.
Хоча цей проект і відбувається за підтримки Херсонської обласної держадміністрації, для перегляду фільмів виділили лише кінозал «Ілюзіон», який може вмістити максимум 50 осіб. Отож насолодитись кіношедеврами зможе не кожен херсонець, так що поспішайте! Мабуть таки, тема свободи слова та прав людини не дуже гріє душі обласних чиновників, це й зрозуміло, адже трохи більше місяця залишилось до виборів Президента України, а там... хтозна, чим все скінчиться?

Олена Кучерява
“Акценти”.- №48 (146).- 02.12.2009.- стр.13

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.