on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

  Український військовий передав до колекції Херсонського обласного ...
05.05.2024, 15:02

На полотнах — троянди, тюльпани, маки та інші квіти. Художниця Яна Голуб'ятникова представила у Херсоні виставку робіт

  Художниця Яна Голуб’ятникова 1 травня презентувала ...
> Організації > Візуальне мистецтво > Херсонський державний будинок художньої творчості > Будинок художньої творчості. Минуле і сьогодення

 

Будинок художньої творчості. Минуле і сьогодення

Херсонський державний будинок художньої творчості (у минулому - будинок культури профтехосвіти ), не зважаючи на свій солідний вік - 64 роки, знаходиться у центрі інноваційних форм та впроваджень у позашкільне навчальне виховання, сприятливих умов для формування креативного позашкільного соціуму в області. На базі закладу постійно функціонує мобільний консультативний пункт, спеціалісти якого надають методичну допомогу працівникам позашкільних, професійно-технічних закладів області, батькам, дітям та вихованцям у питаннях розвитку художньо-естетичної творчості, учнівського самоврядування, здорового способу життя тощо. З метою розповсюдження передового педагогічного досвіду роботи позашкільних закладів розпочато створення інформаційно-методичного центру.

Спільно з членами Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладачами факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету, музичного училища, училища культури, методистами будинку художньої творчості проводяться відповідні семінари. У жовтні 2008 року, скажімо, було проведено Всеукраїнський семінар-практикум для керівників та методистів вокального жанру «Художньо-творча діяльність дітей як фактор розвитку сучасної креативної особистості», у якому взяли участь 60 спеціалістів вокально-хорового жанру з різних регіонів України. Виявлення кращих самодіяльних художніх колективів області, їх підтримка є ще одним аспектом роботи Будинку художньої творчості. Тільки у 2008 році почесне звання «Зразковий» отримали 14 колективів позашкільних навчальних закладів, а 2 хореографічні колективи стали «Народними».

Одне з важливих місць у нашій роботі займає координація діяльності позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів області з художньо-естетичного виховання дітей та учнівської молоді. Колектив постійно працює над формуванням системи виявлення, навчання і підтримки обдарованої молоді, популяризації здобутків талановитих дітей, проведенням інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо участі кращих художніх колективів та окремих виконавців у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, фестивалях, змаганнях. У 2008 році, наприклад, вихованці позашкільних закладів області взяли участь у 8 престижних фестивалях та конкурсах, серед яких Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії «Натхнення Хортиці», Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця», Всеукраїнський конкурс юних гумористів «Посміхнемось Вишні» (І, ІІI місця), Всеукраїнський фестиваль краси і творчості у Києві (Гран-прі), конкурсі «Барвистий віночок» (два IIІ місця).

Не менш важливим напрямом роботи Херсонського державного будинку художньої творчості є організаційно-масова робота, спрямована на розвиток та розкриття здібностей учнів, створення умов для їх самореалізації. «Надія - Молодість - Майбутнє», «Таврійський барвограй», «Карусель мелодій», «Наша земля - Україна», «Музичний вернісаж», «Силует», «Зимова казка», «Поетичний вернісаж», «Акварелі райдуги» - ось далеко не повний перелік заходів, у яких беруть участь вихованці та учні позашкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів. Кожний масовий захід, при цьому, носить пізнавально-виховний характер. Деякі з них стали досить популярними і перейшли до категорії традиційних.

Таким є, скажімо, обласний огляд-конкурс «Надія -Молодість - Майбутнє», що проводиться серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів. У 2008 році у цьому огляді взяли участь 1025 учнів. На оглядовій сцені звітували 110 художніх колективів, серед яких були хорові, театральні, фольклорні, хореографічні, вокальні та вокально-інструментальні ансамблі, духові оркестри. Найтривалішими є конкурси «Таврійський барвограй» та конкурс малюнка «Акварель райдуги», які проводяться у три етапи та проходять щороку з лютого по травень. У 2008 році в них взяли участь 3729 учнів з 176 загальноосвітніх та 17 позашкільних навчальних закладів. Обласний огляд-конкурс «Таврійський барвограй» завершився заключним гала-концертом, у якому взяли участь переможці (24 художніх колективи та 19 окремих виконавців). А експозицію підсумкової виставки конкурсу «Акварелі райдуги» склали понад 330 робіт, виконаних у різних техніках образотворчого мистецтва.

Вперше у 2008 році було проведено конкурс виконавців естрадної пісні і вокально-інструментальних ансамблів «Музичний вернісаж» та конкурс малих форм хореографічного мистецтва «Зимова казка». Вони засвідчили наявність великого творчого потенціалу серед дітей та учнівської молоді Херсонщини.

Для активізації шкільного життя на базі Будинку художньої творчості, до речі, створена учнівська рада самоврядування, серед цікавих справ якої тренінги, благодійні акції, конкурси, свята тощо. Творчі колективи самого Будинку художньої творчості при цьому
налічують 11 груп та охоплюють понад 160 учнів. Динаміка розвитку мережі гуртків стрімко зростає. Диференційний освітній процес, надання знань та вмінь від інформаційно-пізнавального рівня до допрофесійної підготовки - ось основні критерії роботи керівників творчих колективів Херсонського державного будинку художньої творчості. Як підсумок цієї роботи - перемоги у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, змагання та фестивалях.

Тільки за 2008 рік вихованці клубу спортивного бального танцю «Адеона» (керівник С.О.Власова) стали переможцями дев'яти міжнародних конкурсів із спортивних бальних танців, серед яких «Золоті ворота», «Судак-2008», «Зустріч друзів-2008». Відкриті класифікаційні змагання «Зимова фантазія», рейтингові змагання «Кубок Умані», Міжнародні змагання в місті Славія, Всеукраїнські змагання у містах Києві, Херсоні, Миколаєві. Вихованці гуртка з образотворчого мистецтва «Палітра» (керівник П.О.Гімпель) брали участь у Міжнародній виставці-конкурсі «Радості Ташкенту», перемогли в обласному конкурсі «Акварелі райдуги», отримавши дипломи І, III ступенів та грамоти за участь.

У березні 2008 року управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації проведена атестаційна експертиза освітньої діяльності ХДБХТ, за результатами якої заклад атестований з відзнакою.

В.ВИСОВЕНЬ, директор Херсонського державного будинку творчості.
Наддніпрянська правда.-13.03.2009
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.