on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Барви Голопристанського Краю
All news

05.05.2017 11:23

БАРВИ  ГОЛОПРИСТАНСЬКОГО  КРАЮ

Нещодавно відбувся творчий звіт художніх аматорських колективів клубних закладів Голопристанського району.

Концертній програмі передувало оригінальне театралізоване дійство «Свято риби та солі», яке проходило на площі біля районного Будинку культури. Колоритні ведучі розповіли про давні рибальські ритуали та традиції видобутку солі на території Голопристанщини. Дійство супроводжувалось виступами художніх аматорських колективів. Всі присутні мали змогу почастувати смачною рибацькою юшкою. Для почесних гостей була виготовлена ексклюзивна сувенірна продукція – художній розпис на дерев’яних дощечках у формі риби, виконана майстринею народного мистецтва, спеціалістом РБК Галиною Маменко.

Свято подовжилось у фойє Будинку культури, де розташовувалась виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Тут були представлені роботи вихованців 5 гуртків та 116 окремих майстрів народного мистецтва з 30 закладів культури району. Роботи були різноманітні, виконані як у традиційних, так і сучасних жанрах. Вишивка у різних техніках, вироби з соломи, лози, мушлів, різьблення та розпис деревини, народна лялька, канзаші, топіаріїї, декоративне оздоблення предметів побуту, вироби із сірників та багато ін. Святкову атмосферу на виставці створювали ансамблі народної пісні сільських клубних закладів району.

Концертна програма складалась із трьох тематичних блоків: «Зоре моя, Україно», «Мого дитинства світ» та «Мій краю степовий - перлина України», де було представлено 42 виконавські одиниці. Це: академічний хор, 3 вокальні ансамблі та 5 народної пісні, 2 малі вокальні форми, 5 виконавських одиниць музичного жанру, 7 хореографічних колективів, 2 колективи театрального жанру, 8 солістів та 9 читців з РБК, ДМШ та 14 СБК. Загалом, учасниками творчого звіту району стали 290 чоловік, 200 із них – діти.

Хореографічні колективи представили 11 танцювальних номерів, різних напрямків та продемонстрували різний рівень підготовки виконавців. Колектив «Райдуга» (кер. Л.Сафонова) має належний рівень як постановочної роботи, так і виконавської майстерності учасників колективу. Іншим танцювальним колективам, при грамотній балетмейстерській роботі бракує хореографічної школи. Потрібно більше уваги приділяти роботі біля станку.

Треба відмітити появу у районі нових аматорських колективів, які вперше брали участь у звіті, хоча у них ще дуже багато роботи по удосконаленню виконавської майстерності, репертуарної політики та сценічного досвіду. Водночас, досвідчені аматорські колективи – народні: «Макітерка», «Кумоньки», «Січовики» «Джигірка», «Шануймося!» та ін. з різних причин участі у творчому звіті не брали, про що і наголосила оглядова комісія.

Було висловлено побажання до режисерської групи - чітко відпрацьовувати виходи колективів на сцену, мінімізувати сценічні паузи, що додасть концерту динамічності. Оглядова комісія звернула увагу на завелику кількість читців і солістів у звіті. Хоча, більшість солістів показали гарний виконавський рівень та гідно представили свої клубні заклади це: Валерія Хон (Новочорноморський СК), Анастасія Краснова (Бехтерський СБК), Олександра Фендик (Голопристанський РБК).

Постійну копітку творчу роботу з року в рік демонструють колективи, що носять звання «народний»: академічний хор (кер. І.Чупик), музичний гурт «Перебендя» (кер. О.Меншиков), хореографічний ансамбль «Райдуга» (кер. Л.Сафонова) районного Будинку культури, ансамбль народних інструментів «Ладоніта» (кер. О.Болдирєв) з Чулаківського СБК.

Загалом, концертна програма справила гарне враження, позитивно відрізнялась від звіту минулого року, було враховано більшість зауважень до організаційної та режисерсько-постановчої роботи. Концепція звіту - любов до своєї малої батьківщини, людей свого рідного краю та України-неньки.

 Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page