on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Берегиня Таврійського краю
All news

06.05.2015 14:02

Берегиня Таврійського краю

Херсонський обласний Центр народної творчості взяв участь у Всеукраїнському Фестивалі писанок у конкурсі «Регіональна писанка», який вже чотири роки поспіль проводить етнокультурний фонд «Folk Ukraine» та громадська організація «Столичні ініціативи». Великі макети писанок зі скловолокна висотою у 1,5 м. було розіслано по всім областям України. За умовами конкурсу ця писанка мала бути розмальована у регіональних традиціях і основним символом повинна стати «Богиня-Берегиня». Для роботи над херсонською писанкою ОЦНТ запросив майстриню - керівника зразкової студії декоративного розпису «Сиваський віночок» Новотроїцького ЦКД Марію Гусак. Роботи Марії відомі як на теренах нашої області, так і за її межами. Вона постійний учасник обласних, всеукраїнських та закордонних виставок. У минулому році в обласному художньому музеї ім.Шовкуненка пройшла її персональна виставка під назвою «Квіти любові».

Допомагав Марії в цій роботі її партнер у творчості і в житті, її чоловік, відомий на Херсонщині художник, член Національної спілки художників України Володимир Гончаренко. Робота отримала назву «Берегиня Таврійського краю». Це двостороння писанка з використанням національних кольорів – жовтого і синього – що символізують зміну стихій, день і ніч, світло й тінь та ін. Світла сторона - «Сонячна Таврія». На світлому золотавому фоні зображено Скіфську Бабу – Берегиню Таврійського краю, що стоїть на квітковому полі. Над нею лелеки – символ родоводу, що злітають у Простір – золоту Пектораль. Темна сторона - «Чумацький шлях». На темному синьому фоні – Берегиня. Над нею Сова – символ мудрості, у Пекторалі - місяць, зорі, Чумацький шлях. Під нею степ-ковил, підземні води, риби – символ християнства. У розпису використані і осучаснені дохристиянські символи – бренди Херсонщини, як туристичного краю.

Херсонську Берегиню проводжали до Києва 2 квітня на урочистій презентації за участю голови обласної державної адміністрації Андрія Путілова, його заступників, творчої спільноти Херсона, меценатів. На добрий путь благословив роботу наших майстрів настоятель Святокатеринівського собору, Благочинний м.Херсона протоієрей Петро Коваль. Великі писанки з усієї України були встановлені на території Софії Київської з 9 по 19 квітня і авторитетне журі у складі провідних майстрів народного мистецтва визначило кращі з них. Херсонська писанка зайняла ІІІ місце у номінації «Кращий авторський розпис». Ми вітаємо всіх, хто взяв участь у реалізації цього арт-проекту. ЗНАЙ НАШИХ!

Херсонський обласний центр народної творчостіLeave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page