on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Visual art > Art of Tavriya > «Боже, храни Україну»

 

«Боже, храни Україну»

1 березня в Києві у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка «Боже, храни Україну», що поєднала сучасний іконопис, старовинні фотографії та сучасний живопис.
В проекті разом з творами сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв) та заслуженого художника та колекціонера Володимира Козюка (м. Вінниця) представлено і твори нашого земляка живописця Єгора Толкунова.
Відвідувачі отримали змогу побачити близько 90 експонатів. Зі старовинних світлин, дбайливо зібраних вінницьким колекціонером та художником Володимиром Козюком, дивляться наші пращури на нас, сучасних людей, що зображені Єгором Толкуновим. На його портретах - прості люди, що живуть поруч з нами, але художник побачив або навіть відчув більше, ніж ми, - стан душі. Роботи «Мрійник» та «Портрет молодого хлопця» - зображення постатей із здавалося б зовсім різних світів. Але кожний образ виконано з безкінечною теплотою, любов'ю до оточуючих митця людей.

Дивляться наші предки, носії глибоко християнської культури та традицій, разом з нами крізь час у вічність, що її символізують ікони.
Людина в сьогоднішньому світі живе у непорозумінні з собою, оточуючими, Богом. Вона потребує зцілення. Згадуючи, що слово «зцілення» походить від «цільний», розумієш зміст слова «зцілення» набагато глибше його буденного значення, до якого ми звикли. Зцілити, означає зробити єдиним, повернути єдність, зібрати воєдино. Завдання проекту - показати нерозривний зв'язок поколінь: минулих, сьогоднішнього, прийдешніх. Яскравим прикладом цього зв'язку є ікона «Покров Пресвятої Богородиці над землею Київською». Цей монументальний образ зображує Покров Пресвятої Богородиці, який вона простерла над святими, що просіяли в землі Київській від часів Давньої Руси до XX століття. Ікона містить понад сто фігур святих, архітектурні елементи та елементи інтер'єру Влахернської церкви, де відбулася ця знаменна подія, що нині святкується православною церквою, як велике свято.

В рамках виставки відбулась і низка концертних програм. Так, 1 березня, під час урочистого відкриття експозиції, співали церковні піснеспіви хор церкви св. Архистратига Михаїла, що у Національному музеї народної архітектури та побуту, а родзинкою відкриття стали експромтна промова та виступ Ніни Матвієнко. 3 березня відбувся концерт Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька», 15 березня виступив фольклорний колектив Центру фольклору та етнографії інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
Виставку покликано, всупереч всім непорозумінням, нагадати всім нам, що українське мистецтво об'єднує наш народ у вірі, любові та творчості. Ми, українці, живемо під Господнім захистом та сьогодні творимо нові традиції та історію.
Боже, храни Україну!

Олександр Карпенко
«Херсонський вісник».- №12 (1178).- 21.03.2013.- стр.17
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page