on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

Дельфіни повертаються

На золоті пляжі Херсонщини почали з'їжджатися любителі засмаги з усієї України. Чистий пісок, ласкаве й тепле море, помірні ціни приваблюють відпочиваючих з Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини...
Наш кореспондент з'їздив за пляжними враженнями в Залізний Порт, що користується сьогодні особливою популярністю.

Німцям теж подобається
Влітку населення Залізного Порту, що підпорядкований Новофедорівській сільраді, зростає в двадцять разів. Усіх курортників розбирають 19 баз відпочинку, проте погоду на місцевому ринку готельних послуг робить тьма-тьмуща приватних міні-пансіонатів. За приблизними оцінками фахівців, кожний міні-пансіонат має за літо від п'яти до десяти тисяч доларів чистого прибутку!
— На жаль, приватники не поспішають вкладати свої прибутки в розвиток місцевої інфраструктури, — розповідає голова сільради Ігор Касіянчук. — Разом можна було б подбати про стан доріг, каналізаційних систем, збір сміття... До речі, щоб побудувати тільки один «волноріз» треба майже мільйон гривень. На цьому економити не можна, треба постійно укріплювати берег, адже кожного року море забирає до трьох метрів суші. Я приводжу сюди людей, які купують у нас земельні ділянки, і пояснюю їм ситуацію, аби вони зрозуміли, що станеться з берегом, якщо не закріпимо. Побудувалися тут — добре, а тепер — зміцнюйте берег!
Пансіонати тут українські, російські, білоруські і навіть німецькі. Бізнесмени купують ділянки, будують міні-готелі і заробляють гроші. Вартість проживання в новозбудованих апартаментах не кожному по кишені. За добу доведеться викласти від 200 до 500 гривень. Іноземних гостей такі тарифи особливо не лякають, а більшість співвітчизників примушують шукати дешевший сервіс. Той, хто може обійтися на морі без супутникового телебачення, склопакетів та інших «накруток», обирає ліжко-місце у приватному секторі за 35 гривень.

На дискотеку — з чебуреком
Добові витрати під час відпочинку у Залізному Порту залежать, перш за все, від того, де саме ви вирішите оселитися. Варіантів — безліч. Недавно тут з'явився навіть 4-зірковий готель, принаймні так написано на вході. Однак найбільше пропозицій — з боку місцевих жителів, які можуть запропонувати все, що ви забажаєте.
Не варто шукати житло якомога ближче до моря. По-перше, там до четвертої ранку одночасно гримлять декілька дискотек, тож всі мешканці пансіонатів змушені слухати цю какофонію. По-друге, як на ринках, так і в магазинах усе коштує на 50% дорожче, ніж у Херсоні. Хоча й на узбережжі діє принцип: чим магазин далі від моря, тим дешевше... Дуже багато аптек. Асортимент відповідає курорту: креми до обгорання, під час обгорання, після обгорання; презервативи; пігулки від шлунка, для шлунка і замість шлунка; те ж саме від температури...
Після того, як оселитеся, звичайно ж, треба поїсти. Залізний Порт має в цьому вагому перевагу: на довжелезній набережній розмістилися сотні розважально-гастрономічних закладів. Серед них безліч кафе і ресторанів, у яких можна і треба поснідати, пообідати, повечеряти. Вибір — досить широкий, тому знайти затишне місце не проблема. У більшості кафе вартість комплексного обіду не перевищує 30 гривень.
Можна харчуватися й місцевими чебуреками, що пропонуються на кожному кроці за прийнятними цінами. Готують ці «шедеври» на ваших очах. Смачно і швидко. Із чебуреками в руках і зубах можна сміливо просуватися далі — до численних більярдів, атракціонів. Усе це завмирає лише на декілька годин перед світанком, а потім знову вирує до наступного сходу сонця. Перейдемо до пляжу — місця, де теж продають все, що тільки можна. Табунами бігають продавці: «пахлава медова, пиріжки печені і смажені, риба солона і в'ялена, шашлик, пиво холодне і вино домашнє, вата солодка і попкорн солоний...». Простіше назвати те, чого вони не продають.

Ніяких нудистів і топлес!
Пісок чистий — його прибирають машинами, точніше, просіюють. Пляж обладнаний різнокольоровими парасольками з шезлонгами, а також барами з музикою. Однак за все доводиться платити. Вартість місця під парасолькою із загородкою від вітру — 15 гривень за півдня. Після обіду - ще стільки ж. Навіщо загородка від вітру? Тому що тут він «включається» з ранку і «виключається» увечері, а буває і не «виключається» протягом кількох днів. Вітер у Залізному Порту не завжди лагідний, іноді справді суворий і «залізний».
Вода теж — як рулетка в казино. В середині літа буває такою, що в море зайти неможливо — зводить кінцівки, зуби стукають від холоду. Під час ідеального штилю море тут дуже красиве і чисте.
До водних процедур на місцевому курорті відносять і катання на «банані», скутері, катамарані. Звісно ж, не безплатно. Тарифи коливаються від 20 до 50 гривень. Той, хто вирішить зекономити, може скористатися рафтингом з надувної гірки в море чи басейн. І ще одне спостереження: навколо — ніяких нудистів і топлес! Усе чинно і благородно.

Приємна несподіванка для багатьох — поява дельфінів. Вони все частіше з'являються біля Залізного Порту — бавляться, вистрибують з води, крутяться-вертяться — тож з екологією тут все нормально.

Анатолій ЯЇЦЬКИЙ
Новий день.-18.06.2009

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page