on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Дотик ювілейної «Весни»…
All news

26.05.2015 09:24

Дотик ювілейної «Весни»…

Промайнула вже 50-та весна з тих пір, як обласним Центром народної творчості на базі Бериславського районного Будинку культури було започатковано конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Херсонщини». Цього року він відбувся 22-23 травня і надав можливість шанувальникам театрального мистецтва доторкнутися до прекрасного і бути свідками перевтілення звичайних людей у різноманітних персонажів дитячих казок, героїв невмирущої класики та представників сучасних реалій життя.

Цікаві постановки за класичними і авторськими творами, театральні експерименти, щира атмосфера відвертості, доброзичливості, творчості і натхнення - це все цьогорічна ювілейна «Театральна весна Херсонщини». Яскраве театралізоване відкриття заходу відбулося перед Бериславським районним Будинком культури. Костюмованою ходою по червоній доріжці пройшли актори-учасники конкурсу, презентуючи свої персонажі і налаштовуючи всіх присутніх на свято під назвою «Театр».

У ювілейному конкурсі взяли участь колективи з Цюрупинського, Каховського Бериславського, Великоолександрівського районів, а також з міст Таврійськ, Каховка та Нова Каховка.Протягом двох конкурсних днів журі переглянуло 14 різнопланових вистав - 14 цікавих театральних колективів і режисерів заявили про себе, як про непересічних творчих особистостей, що від щирого серця дарують свої емоції, прагнуть довершеності, не бояться помилок і мистецьких експериментів, шукають шлях до сердець глядачів, тим самим отримуючи швидку енергетичну віддачу.

І хоч журі було складно оцінювати творчі роботи, зважаючи на їх різну направленість, багатожанровість та неординарність, але, беручи за основу критерії оцінювання та власні відчуття від побаченого, конкурсні місця розподілено наступним чином:

ІІІ місце поділили: народний Театр місцевого факту «Тронка» Каховського РБК ім.Фрунзе, керівник Кароліна Медкова та театральна студія «Акцент» Таврійського Будинку культури Новокаховської міської ради, керівник Олександр Голубєв;
ІІ місце поділили: народний Театр юного глядача Новокаховського Палацу культури, керівник заслужений працівник культури України Анатолій Лазарєв та народний театр «Ренесанс» Генічеського РБК, керівник Вікторія Гаркуша;
І місце поділили: зразковий художній колектив театральний гурток «Посмішка» Новокаховського Будинку дитячої творчості, керівник Ольга Ганжа та дитячий театральний колектив «Студія Простір» Великоолександрівського РБК, керівник заслужений майстер народної творчості України Андрій Богун;
Гран При - народний молодіжний театр «Шанс» Новокаховського приладобудівного технікуму, керівник Антоніна Матвієнко.

У складі цьогорічного журі були провідні фахівці галузі театрального мистецтва Херсонщини: заслужений працівник культури України, завідувач кафедри культурології ХДУ, кандидат педагогічних наук, доцент Лідія Лимаренко, та заслужений діяч мистецтв України, заступник директора Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша Ірина Корольова - голова журі, які відмітили, що сучасний любительський театр якісно відрізняється від того, яким він був на початку, аматорське театральне мистецтва стало більш зрілим, вистави більш вдалими, режисерські роботі, в більшості, грамотні та професійні. З’явилася схильність до новизни, до найрізноманітніших пошуків, експериментів, та проб. І якщо охарактеризувати творчість театралів-аматорів сьогодні одним словом, напевно, це буде несхожість. Несхожість в сенсі розмаїття форм і засобів, тем і жанрів, вражень та емоцій, які і кличуть нас знову і знову відкривати для себе світ театру.

Обласний Центр народної творчості висловлює глибоку вдячність колективу Бериславського РБК за злагодженість та продуктивність усіх служб закладу при підготовці та під час роботи конкурсу. Особлива подяка начальнику відділу культури райдержадміністрації Полегенько Людмилі Валентинівні за щирий і душевний прийом, який було даровано усім учасникам конкурсу та членам журі.

Херсонський обласний центр народної творчостіLeave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page