on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Дзвінка коляда лунає Херсонщиною
All news

12.01.2016 09:52

Дзвінка коляда лунає Херсонщиною

У святкові новорічні дні у Цюрупинському Центрі культури та дозвілля пройшло обласне свято за народними традиціями «Зоряна Коляда українського Різдва». 10 січня на цьогорічний захід з’їхалось 33 колективи з 8 районів нашої області та Херсону (це близько 300 учасників, серед яких 64 - діти).

Перед початком заходу в фойє була влаштована виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, на якій були представлені роботи різдвяно-новорічної тематики. Кожен колектив привіз з собою на свято новорічні подарунки та гостинці для воїнів АТО, які були передані військовим частинам, що зараз дислокуються в Цюрупинському районі.

Практично всі учасники дуже добре підготувалися до свята. Кожен колектив показував не просто пісенні твори, а представляв різдвяно-новорічні програми, які були добре режисерські побудовані. Вони включали в себе пісні, віншування, віршовані привітання та поздоровлення. Досить гарно використовувалась атрибутика і костюми. Загалом святкова новорічна феєрія тривала 4 години і складалася з 47 номерів.

Особливо хочеться відзначити такі колективи, як: вокальний ансамбль «Розмай» Козачелагерського СБК Цюрупинського району; ансамбль народної пісні «Заспів» Солонцівського СБК Цюрупинського району; народний аматорський ансамбль народної пісні «Берегиня» Новоолексіївського СБК Генічеського району; народний фольк-гурт «Олешшя» Цюрупинського ЦКД; вокальний ансамбль «Зорецвіт» Козачелагерського СБК Цюрупинського району; народний аматорський ансамбль «Лілея» Князе-Григорівського СБК Великолепетиського району; народний аматорський фольклорний ансамбль «Чулаківна» Чулаківського СБК Голопристанського району. Ці колективи показали нові цікаві різдвяно-новорічні пісенні твори (колядки, щедрівки, пісні про «Козу»). Програми виконувались досить артистично, впевнено, з чудовим святковим настроєм і гарною виконавською майстерністю.

Приємно відзначити, що прекрасні виступи показали на обласному святі дитячі колективи. Це ансамбль народної пісні «Червона калина» Цюрупинського ЦКД, зразковий фольклорний ансамбль «Пролісок» Фрунзенського СБК Генічеського району, вокальний ансамбль Новотроїцької дитячої музичної школи. Колоритні костюми, гарне виконання традиційних колядок і щедрівок створювали особливий святковий настрій.

Силами аматорських колективів на чудово прикрашеній сцені створювалась неймовірна чарівна казка, яка захоплювала глядачів своєю надзвичайною майстерністю виконання. З кожним виступом глядач ніби поринав у давню історію, де було відведене особливе місце звичаям і традиціям наших предків. У виступах колективів дуже добре використовувалась символіка різдвяних і новорічних обрядів.

Хочеться подякувати ініціаторам та організаторам цього надзвичайного свята - працівникам відділу культури Цюрупинської райдержадміністрації, Центру культури та дозвілля, обласному Центру народної творчості за прекрасне різдвяно-новорічне дійство. Особлива дяка і шана всім аматорським колективам, які знайшли можливість взяти участь у святі і доклали зусиль, щоб над Херсонщиною лунала дзвінка Коляда. 

 Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page