on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Tourism of Tavriya > Херсонщина - благодатний край для туризму

Херсонщина - благодатний край для туризму
 

«Розвиток туризму в Херсонській області та Півдні України: інновації та перспективи» - так називається форум, який ЗО січня - 1 лютого 2003 року провели Херсонська обласна державна адміністрація, обласна рада, Південноукраїнський регіональний навчальний центр Фундації «Україна - США». У роботі форуму взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики та туризму Катерина САМОЙЛИК, голова Державної туристичної адміністрації України Валерій ЦИБУХ, начальник Департаменту з питань діяльності курортів Міністерства охорони здоров'я України Броніслав ОМЕЦИНСЬКИЙ, генеральний консул Росії в Україні Фелікс ДОВЖЄНОК, перший секретар Посольства Королівства Швеції в Україні пані Кристина ДАНІЕЛЬСОН, голова обласної держадміністрації Анатолій ЮРЧЕНКО, голова обласної ради Володимир ХОДАКОВСЬКИЙ, міський голова Херсона Володимир САЛЬДО, директор Південноукраїнського регіонального навчального центру Фундації «Україна - США» Лариса ОЛЕНКОВСЬКА, вчені, науковці, представники місцевих рад та виконавчих органів області, ряду міст України.

Учасників форуму від імені обласної держадміністрації й обласної ради привітав Анатолій Юрченко. Він сказав, що на форумі будуть розглянуті питання законодавчого та нормативного забезпечення розвитку туризму в південному регіоні, взаємодія органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у розвитку курортів та туризму, ресурсні можливості розвитку туристичного продукту області. Для обговорення на форумі винесено обласну програму розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму до 2010 року.

Крізь призму законодавства
Розвитку туризму в Україні останнім часом приділяється все більше уваги. Цьому, як сказав на форумі голова Державної туристичної адміністрації України Валерій Цибух, посприяв Указ Президента України «Про основні напрями розвитку туризму до 2010 року» і державна програма, яка торік затверджена урядом. Дуже важливо, що форум проходить напередодні туристичного і курортно-оздоровчого сезону. В Україні вже створена громадська думка на користь туризму.

До туристичної сфери відноситься 52 складові, починаючи від агропромислового комплексу, який годує туристів, транспорту до оздоровлення. Тож нині важливим завданням залишається створення правового поля, яке б сприяло розвитку туристичної інфраструктури. Однак нинішня база, яка є в Україні і на Херсонщині, - не відповідає потребам гостей із зарубіжжя, наших співвітчизників. Вихід - знайти інвестора: і внутрішнього, і зовнішнього. Цьому сприяє закон щодо будівництва об'єктів туристичної сфери на умовах концесії.

Нині порушується питання про скасування візи для громадян Європи, США, Канади і Японії, які не створюють проблем нелегальної еміграції.
Радує, що форум показав: Херсонщина має не тільки потенціал, а й бажання й можливості найближчим часом зробити ті кроки, які будуть сприяти розвиткові туризму.

Народний депутат України Катерина Самойлик повідомила, що нині на розгляді у Верховній Раді з позитивним висновком і нашого профільного комітету, і комітету з фінансів і банків перебуває Закон «Про готельний збір». Готелі від такого збору, який є лише в нашій країні, багато втрачають. Ми, нарешті, добилися, щоб у державному бюджеті туристична галузь була представлена достойно. На цей рік передбачено 16 млн. грн.

Чим привабимо гостей
На форумі промовці сказали чимало похвальних слів про унікальність і привабливість Херсонщини, яка має найбільшу берегову зону в Україні, з них 254 км узбережжя Чорного та Азовського морів. Найбільші в Європі Нижньодніпровські плавні, 216 туристичних баз, пансіонатів, 45 дитячих оздоровчих закладів, всесвітньо відомі заповідні території, термальні, лікувальні води та грязі Сиваша тощо. Регіон неповторний археологічними, історичними та архітектурними пам'ятниками.

Кліматичні покажчики області - 140 ясних і 150-155 напів'ясних днів значна тривалість літа - 5-5,5 місяця створюють комфортний відпочинок, сприяють ефективному лікуванню багатьох видів хвороб та загальному оздоровленню.
На думку Катерини Самойлик, на Херсонщині є всі умови для створення центрів для лікування дітей-чорнобильців, також хворих на туберкульоз, молодих сімей з дітьми. На жаль, у державній програмі Херсонщина обійдена, перевагу віддано Євпаторії. Тож цю проблему треба вирішувати спільно.
Питанню організації лікування матерів з дітьми у Голій Пристані, Скадовську приділила увагу голова обласної міжгалузевої ради профспілок Людмила Задорожня. Наприклад, у Голій Пристані є лікувальне озеро, яке дарує радість материнства жінкам.

Але про унікальність і потенціал туристично-оздоровчих можливостей повинні знати якомога більше людей. Треба вміти показати свої можливості. Тож необхідно посилити інформаційно-рекламну діяльність, яка є своєрідною інвестицією у туристичну діяльність. Оскільки можливості малих міст обмежені, то Валерій Цибух пообіцяв допомогти їм у рекламі. На цю проблему також звернув увагу генеральний консул Росії в Україні Фелікс Довженок. Він високо оцінив проведення такого форуму, бо в інших областях Півдня ще не приступили до розробки стратегії туризму. А це дуже важка галузь. І одним махом її не піднімеш.

А кадри де?
На форумі промовці говорили, що для зрушень у сфері туризму потрібні кадри. Нині в Україні їх готують у 50 вузах. Але цього замало. Тож декан психолого-природничого факультету Херсонського державного університету Світлана Шмалєй висловила готовність розпочати підготовку фахівців туристичної справи.

Ректор Університету туризму і права в Києві Володимир Федорченко повідомив, що на прохання облдержадміністрації вуз готовий надати необхідну підтримку херсонським вузам у підготовці спеціалістів туристської і готельної справи. І це дуже відповідальна справа. Наприклад, девізом кращої європейської школи по підготовці таких фахівців - Лозаннської - є слова: «У туристській сфері може працювати лише та людина, яка внутрішньо відчуває потребу у наданні послуг іншій людині і від цього отримує задоволення».

Запрошує село
2003 рік оголошено роком українського сільського туризму. Розвиток такого виду діяльності відкриває нові робочі місця для мешканців села, прискорює розвиток приватного підприємництва на селі, дао; можливість додаткового заробітку і надходжень до місцевого бюджету, - повідомив на форумі голова Спілки сприяння сільського зеленого туризму в Україні Володимир Васильєв В області зелений туризм робить перші кроки. Як приклад можна навести такий факт: до мешканців острова Білогрудого влітку приїздять на відпочинок гості навіть із зарубіжних країн.

«Купальські вогні»
Херсонщина відома своїми «Таврійськими іграми» у Каховці і «Чорноморськими іграми» у Скадовську. Незабаром з'явиться ще один цікавий фестиваль - «Купальські вогні». Про це розповів учасникам форуму міський голова Голої Пристані Анатолій Негра. До цього в місті 15 років підряд проводилося свято Івана Купали. І на цій базі було вирішено за підтримки народного депутата Миколи Баграєва 5 - 7 липня цього року провести ігри «Купальські вогні».

Підсумовуючи роботу форуму, голова облдержадміністрації Анатолій Юрченко сказав, що херсонцям належить зробити свій край благодатним для себе і для гостей, яких ми радо будемо приймати. Поетапно крок за кроком ми розвиватимемо туристичну галузь на благо народу і держави. Цьому сприятиме і підготовка до святкування 225-річчя міста Херсона і 200-річчя утворення Херсонської губернії.

Анатолій Яценко
«Поле».- № 4.- 30.01.2003 р.

 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page