on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

Херсонщина. Від підстепу до степу – один крок!

У степовій Херсонщині на сьогодні актуальною залишається проблема самовільних рубок лісу. Однією з основних причин цього ганебного явища вважається низький рівень соціального територіального забезпечення населення. 3 цим важко не погодитись. Але, на жаль, це - не єдиний чинник, що створює передумови згаданого правопорушення. В останні роки, як гриби після дощу, стали з'являтися приватні лісопереробні підприємства (лісопилки), що приймають незаконно добуту деревину за «готівку». Не виключенням є випадки, коли ці дії скоюють організовані групи з використанням сучасного лісозаготівельного оснащення, автотранспорту. Враховуючи обсяги деревини, що можуть «прихватизувати» ці моторизовані бригади, їх вчинки підпадають під дію статті 246 Кримінального кодексу України. Себто, караються позбавленням волі на строк... до трьох років, з конфіскацією незаконно добутого.

Керуючись лісовим законодавством, Державна лісова охорона постійно здійснює контроль за станом ведення лісового господарства України. Працівники лісництв, насамперед лісничі, їх помічники, майстри лісу і лісники є службовими особами, що здійснюють щоденний контроль за охороною та збереженням лісів, безпосередньо виявляють лісопорушення та складають відповідні документи для притягнення правопорушників до відповідальності, у тому числі і до матеріальної.

Наприклад, якщо деревину діаметром 20 см у лісгоспі можна придбати за 16-20 грн., то у разі незаконного рубання порушник сплатить штраф у розмірі 170 грн., відшкодує завдані лісовому господарству збитки у розмірі 476 грн., а за дерево діаметром ЗО см відшкодування збитків становитиме 1324 грн.
Суттєву допомогу у виявленні порушників лісового законодавства, встановлення їх особистості, затримання і притягнення до відповідальності надають працівники УМВС України в Херсонській області. Спільні бригади здійснюють рейдові виїзди, нічні засідки, тощо. У минулому році затримано 363 особи, які сплатили 12,2 тис. грн. штрафу та 41,1 тис. грн. відшкодування збитків. Ці гроші надійшли до бюджетів сільських і районних рад, на території яких були скоєні самовільні рубки лісу.

Незнання безпечних прийомів звалювання дерев браконьєрами, а також поєднання цього фактора з вимушеною поспішністю, із недостатнім освітленням (крадії здебільшого «працюють» вночі) призводить до трагічних наслідків. Так, у вересні 2008 року в Цюрупинському районі браконьєр загинув від падіння на нього дерева, що намагався спиляти бензиномоторною пилою. Двох його поплічників притягнуто до відповідальності, а незаконно добута деревина конфіскована.

Соціальна небезпека самовільних рубок призводить до розкрадання суспільного майна і наносить непоправної шкоди екології нашого краю. Більшість лісових насаджень –територія Олешківських пісків - штучно створений природний комплекс, який і дотепер знаходиться в стадії формування. Будь яке непрофесійне, а тим паче, злочинне втручання призведе до значного погіршення його стану, а в значних обсягах - до повного знищення. Може відновитись рух пісків і повернуться горезвісні Херсонські пилові буревії.
Не допустити перетворення нашого краю в пустелю, зберегти унікальне створіння людська праці - Нижньодніпровські ліси - справа всієї громади в поєднанні з зусиллями територіальних лісогосподарських, природоохоронних, правоохоронних та судових органів.

І.ЄРМОЛЕНКО, перший заступник начальника
Херсонського обласного управління лісового
та мисливського господарства.
Наддніпрянська правда.-08.04.2009

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page