on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

 

«Хто куди, а ми в Кринки»

У виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України відкрилася виставка малярських робіт, присвячена 125-річчю від дня народження всесвітньо знаного письменника Остапа Вишні. Автор проекту і організатор осіннього вернісажу - відомий херсонський митець Володимир Гончаренко. Дивна річ: всі картини - не з нових (деяким по 20-30 років), а споглядаєш їх, наче вперше. І не поодинці. В чому секрет? У простому: це одна велика спільна мозаїка роботи різних за стилем і уподобанням, творчою манерою і досвідом авторів. І постають Кринки у своїй цілісності, первозданності й гармонії. Гармонію цю, правда, останнім часом захарастила наша «нецивілізована цивілізація»... Тому це виставка-сповідь, виставка засторога, виставка-натхнення! На це звернув увагу, відкриваючи її, голова правління обласної організації НСХУ заслужений художник України Олександр Ковач і передав слово її організаторові.

Володимир Гончаренко, звертаючись до присутніх, сказав:
- «Хто в Крим, а я в Кринки», - говорив Остап Вишня. - Ми перефразували слова письменника і замість «я» написали «ми». На виставці представлені роботи 13 художників: Володимира Осадчого, Івана Бєліча... Декого вже й немає серед нас: Віктора Трапенка, Георгія Петрова, Лазаря Штирмера... Ідея виставки - вшанувати Остапа Вишню, показати Кринки, цей чудовий куточок нашого краю, очима митців.

Роботи створені у різні роки і пори року. Кожен автор передав природу Кринків по-своєму. Ось одна і та ж верба. Її вже, на жаль, немає. Але її напевне бачив Остап Вишня, коли приїздив сюди відпочивати. У селі одна вулиця, яка носить ім'я Остапа Вишні. Тут є база мисливців і рибалок - теж імені Остапа Вишні. Секретар НСХУ народний художник України Володимир Чуприна наголосив: «Святих місць на Херсонщині дуже багато, і всі вони достойні увічнення. Ми робимо багато виставок, але такі, як ця, цікаві тим, що мають конкретного адресата».
- Херсонщині пощастило, що Остап Вишня приїздив саме сюди. Кринки для нього були меккою, - зауважив відомий поет і художник, лауреат Національної премії імені І Г Шевченка Анатолій Кичинський. - Оскільки цей рік особливий - 200-річчя Кобзаря, то згадую слова, сказані на адресу нашого світоча саме Остапом Вишнею: «Це ж треба так! Прийшла одна людина і врятувала цілий народ, цілу націю!».

Завідувачка літературного відділу обласного краєзнавчого музею Галина Мартинова ознайомила присутніх із біографією великого сміхотворця. Для Остапа Вишні Кринки так і залишилися нерозкритою таємницею. І нинішня виставка свого роду теж нерозкрита таємниця. Відкрити її намагалося не одне покоління художників і літераторів, та так і не змогло. Бо хіба ж не в цій нерозкритості і незбагненності планетарна велич маленьких Кринок? Остап Вишня був одним із перших українців, хто звернув на це увагу.

Василь Піддубняк
«Новий день».- №46 (5145).- 13.11.2014.- стр.21

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page