on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> People > Visual art > Petrov Georgiy Petrovich > Художнику Георгію Петрову - 80!

 

Художнику Георгію Петрову - 80!

26.01.2007

Георгій Петров належить до когорти старійшин Херсонської організації Національної Спілки художників України. Він глибокий, досвідчений, професійний художник, який підкорив своїй владній мистецькій волі акварель і живопис. Водночас Петров - тонка, вразлива натура, вдумлива і працьовита людина, яка присвятила своє творче життя самовдосконаленню.

Георгій Петрович народився у Росії, в місті Енгельс (Покровськ) Саратовської області. 1953 року закінчив Саратовське художнє училище. З 1955 року живе й працює в Херсоні.
Головною та найулюбленішою справою Петрова, починаючи з молодих років, стала акварель - техніка, до якої тяжіє далеко не кожний художник. Акварель як висока музика потребує від маестро бездоганного володіння інструментом, відчуття гармонії і узгодженості тонів. Георгій Петрович зумів оволодіти цим непростим ремеслом. Серед розмаїття існуючих жанрів Петров обрав найбільш близькі йому - пейзаж і натюрморт.
У колекції Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка знаходиться збірка найкращих робіт Петрова, до якої увійшли вісім творів живопису та тридцять шість акварелей. Більша частина з цього творчого доробку подарована художником музеєві.

Характер пейзажної творчості майстра найбільш яскраво і послідовно розкривають його твори 70-80-их років. Вони відзначаються ясністю і невимушеністю композиції, правдивістю трактування пейзажного мотиву, вірністю передачі різноманітного стану природи. Особливу увагу привертають міські види провінційних куточків Херсона, Седнєва, що на Чернігівщині, зображення величних золотих бань Києво-Печерської Лаври. Найтонші градації кольору, мінорна тональність його сполучень, вишуканість і розмаїття палітри акварелей Петрова запозичені зі світу туманів і дощів, осінньої вологи і літньої
спекоти, травневого ранку та липневої ночі. Іноді, повторюючи один мотив, майстер утворює своєрідні етюди - варіації, в яких змінюються нюанси тонів і півтонів, але послідовно звучить головна тема.

Працюючи аквареллю, Петров демонструє знання різноманітних прийомів та засобів виразності. Порив вітру він передає легким дотиком пензля до паперу по мокрому. Сонячні зайчики в осінньому лісі з'являються як білі щілинки серед відривистих, дрібних мазків.
Деякі пейзажні твори майстра другої половини 80-90-их років привертають увагу м'якою, оксамитовою поверхнею аркуша. Мазки по ньому лягають різко й виразно, а кольори гаснуть, набуваючи вишуканої стриманості і щільності. Особливість цього художнього прийому міститься у технічних якостях паперу як основи для роботи аквареллю. До його складу поряд з натуральними матеріалами входять гігроскопічні синтетичні волокна, які зменшують силу кольору. Завдяки численним експериментам, Петров опанував цей малопридатний для акварелі папір і досяг неочікуваних художніх ефектів.

На початку 2000-х художник віднайшов нові прийоми художньої виразності, доповнивши і без цього свій великий творчий арсенал. Його вологі акварельні аркуші, які свідомо залишені майстром на сильному морозі, отримали дивовижні візерунки, а кольори - особливу свіжість та насиченість.

Акварельні натюрморти Петрова приваблюють ретельністю виконання, вмінням художника знаходити красу у буденних, звичних речах, відчувати їх цінність і важливість для людського буття. Польові квіти і бузок, духмяний хліб і риба набувають у його творах особливого змісту. Так, у триптиху «Пам'ять минулої війни» тема реквієму розкрита засобами натюрморту, де кожний предмет композиції має власне смислове навантаження.

Живопис у творчості Петрова - це друга, але не менш сильна і глибока любов. І тут особливе значення має пейзаж. Художник намагається не лише відбити яскраву мить свого спілкування з природою, але і внести у свої картини відчуття часу, аромат історії, дух вічності. Серед неосяжного обширу ланів, в колиханні гнучких дерев з'являються стрункі вежі дзвіниць, бані давніх церков, що простягнулись у небо. У своїх живописних творах художник нерідко використовує контрастні колірні сполучення, широкий повільний мазок.

Твори Петрова вражають точністю художнього мислення, піднесеністю образного ладу, глибоким поетичним відчуттям. Завдання кожної акварелі або живописної роботи художник вбачає в пошуку гармонії світла І кольору, ліній і плям, форми і змісту. Споглядаючи красу в оточуючому , він намагається донести її до інших. Своє творче кредо художник формулює так : «Я хочу передати людям ту красу, яку бачу...»

У Виставковій залі обласної організації Національної Спілки художників України недавно з успіхом експонувалася виставка творів Георгія Петрова, присвячена 80-річчю художника. Відбулися урочистості з нагоди вшанування ювіляра. У день святкування дня народження митця його прийшли привітати колеги на чолі з головою Херсонської обласної організації Національної Спілки художників України Народним художником України Володимиром Чуприною, мистецтвознавці, музиканти, рідні, друзі, численні шанувальники таланту ювіляра. Звучали щирі слова привітань, класична музика у виконанні камерного оркестру «Гілея» обласної філармонії. Торжество осявали усмішки і квіти...

Продовженням вшанування Георгія Петрова буде виставка його творів з колекції Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка, яка відкриється в залах музею 31 січня.
Ласкаво просимо на свято митця і мистецтва!

Владислава ДЯЧЕНКО, вчений секретар Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка.
Наддніпрянська правда.-2007.-26 січня
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page