Хто прийшов у минулу суботу в Новокаховську картинну галерею ім. А.С. Гавдзинського на презентацію нової передсвяткової виставки арт-текстилю «Нитка Аріадни» і зустріч зі знаною майстринею Оленою Колодич, яка керує аматорським колективом народної творчості при Чорнянському будинку культури Таврійської ОТГ, отримав неабияке задоволення від побаченого і почутого.
Цікава розповідь пані Олени про створення колективу, про кожну роботу дванадцяти учасниць захопила всіх: постійних відвідувачів галереї і поважних гостей – голову Таврійського ОТГ пана Миколу Різака і депутата Новокаховської міськради Анатолія Білого, які допоможуть створити календар і альманах з творами, що представлені на виставці.
Роботи рукодільниць створються за мотивами творів сучасних митців. Українська тематика превалює в експозиції. Сюжети найрізноманітніші - від дитинства, сватання, очікування дитини до глибокої старості. Портрети дітей такі милі, а звірята викликають добру усмішку.
Усі роботи виконані в техніці арт-текстилю. Дуже гармонійно підібрані кольори ниток для кожної деталі панно. Багато любові і душі вкладено в кожну роботу авторами робіт.
Приходьте до нас і насолоджуйтеся, набирайтеся гарного святкового настрою напередодні Різдва і Нового року.
Виставка працюватиме до кінця січня.
Наша довідка. За давньогрецьким міфом, дружина критського царя Міноса Пасіфая народила сина із головою бика. Його тримали в лабіринті на острові Крит. Раз на 9 років йому присилали 7 юнаків і 7 дівчат на пожертву. Герой Тесей, бачачи в Афінах відправку чергової партії юнаків і дівчат у жертву, вирішив покласти край жорстокому звичаю. Дочка Міноса Аріадна дала Тесею чарівний клубок ниток, який, котячись і розплутуючись, вказував шлях до Мінотавра. Відповідно за ниткою потім можна було знайти і шлях назад. Герой знайшов Мінотавра і вбив його та благополучно вибрався із лабіринту. Вислів «нитка Аріадни» вживається, коли говорять про рятівний вихід зі складної ситуації.