on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Literature > Bibliophiles > «Книги не витримують конкуренції»

 

«Книги не витримують конкуренції»

Справжніх літературних «вибухів», за прогнозами реалізаторів книг, цього року не очікується. А от вартість художньої літератури, у порівнянні з минулим роком, зросла на 5—7%. Найдешевша книга у реалізаторів Центрального ринку Херсона коштує 2—5 гри. За такою ціною продають лише збірки загадок на чотири сторінки. Найдорожча книга, подарункове видання атлас світу — 450 грн. Та маючи у гаманці менше ніж 50—70 грн., на ринок за книгою йти нічого.

За словами продавців, торгуючи літературою, нині багато не заробиш.
— Купують переважно детективи, жіночі та історичні романи, дитячу літературу, — розповідає реалізатор книг на ринку, який назватися не побажав. — 3 кожним роком художню літературу купують усе менше. Скажу відверто: книги не витримують конкуренції з інтернетом. Молодь «закачує» з вільної мережі все, що побажає, а потім читає це на різноманітних пристроях: електронних книгах, мобільних телефонах, ноутбуках. Та й взагалі, херсонці нині читають мало. Якісь копійки заробляємо лише завдяки продажу підручників...

У мережі «книжкових супермаркетів» прогнози на розвиток літературного ринку області більш оптимістичні. За словами керівника філії «КС» у Херсоні Алли Федорової, уже сьогодні читачі не просто активно купують книги, але й цікавляться наявністю видань, які тільки готуються до друку. У березні очікується вихід цікавих новинок, які можуть стати лідерами продажів. Це закордонна інтелектуальна проза Джуліан Барнс «Передчуття кінця», світові бестселери Сари Груен «Уроки верхової їзди» та Тоні Парсонса «Stories, які ми можемо розповісти». З російських сучасних авторів цього року, як і минулого, користується популярністю майже вся творчість Бориса Акуніна, Тетяни Устинової, Віктора Пєлєвіна, а з українських авторів купують Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Ірен Роздобудько.

Традиційно у Херсоні городяни активно поповнюють домашні бібліотеки українською та російською класикою.
Після відвідання ринку та книжкових магазинів ми поцікавилися у місцевих письменників і культурних діячів, що читають вони.
Василь Загороднюк, голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України:
— Читання вже давно є моєю професійною та улюбленою справою. Намагаюся слідкувати за усім літературним процесом України, не оминаю увагою і нашумілі твори зарубіжних авторів. Останні книги, які нещодавно прочитав, «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко, «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко. Раджу читачам «НД» звернути на ці твори увагу. Також прочитав Пауло Коельо «Заїр». А ось днями відчув приємні враження від роману нашого прозаїка Миколи Гурепка «Неофеодали».

Анатолій Кичинський, поет, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка:
— Як правило, я одночасно читаю кілька книг, аби максимально бути в курсі сучасного літературного життя. Проводжу паралелі між творами, тримаю в пам'яті їхні карколомні сюжети. Буквально нещодавно прочитав «Час смертохристів. Міражі 2077 року» Юрія Щербака. Цей твір мене приємно вразив. Залюбки ознайомився і з книгою Ярослава Мельника «Телефонуй мені, говори зі мною». Звичайно ж, перечитав Василя Шкляра «Чорний ворон». Також буквально днями ознайомився з книгами Віктора Баранова «Заплава» та Володимира Лиса «Століття Якова».

Олександр Книга, директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша:
— Переважно читаю спеціальну літературу. З двома-трьома п'єсами ознайомлююся практично щодня, аби вибрати ту, яка заслуговує постановки у нашому театрі. А щодо художньої літератури, то особливо читати не маю часу. Коли у відрядженні, то слухаю в машині аудіокниги. Мені знайомий подарував майже 400 аудіокниг. З нещодавно прочитаного у такий спосіб сподобалися творчість української письменниці Ірен Роздобудько та сучасного російського прозаїка Сергія Мінаєва.

Вадим Лубчак
«Новий день».- №11 (5005).- 08.03.2012.- стр.16

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page