on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Black sea coast of Khersonschina > Кращою рекламою є незабутні минулорічні враження

Кращою рекламою є незабутні минулорічні враження

...У сусідки баби Люби, як то кажуть, «все забито». Сама гос­подиня, як шахтар у вибої, не підіймає голови: пере, прасує, прибирає. Але ця обставина її не засмучує, навпаки, тішить. Адже «сезонний день рік годує» - це аксіома життя курортного містечка.

Давайте не будемо про економічні негаразди. Вже яким чином, але ж спромігся наш люд заполонити пляжі Скадовська, Красного, Лазурного (загалом - Скадовської курортної зони) так, що яблуку точно ніде впасти. Лежать щільно, покотом. А ввечері так само щільно заповнюють десятки - і лік вже пішов на сотні - барів, ресторанів, забігайлівок, «Шашличних», «Колиб»... Давно відгомоніли часи, коли на все побережжя існував собі одиноднісінький ресторан, та й той чомусь на солідній відстані від моря. Нині ж Скадовську набережну так і хочеться назвати - Парадіз, чи ще якимось лунким, дзвінким і екзотичним словом, аби передати атмосферу буйного літнього свята. ПОЇДЕМО У СКАДОВСЬК?

У Скадовській курортній зоні мають свої заклади відпочинку кріворожці, херсонці, тернополяни. Те, що сезон у них відбувся - кращий доказ життєздатності вітчизняної індустрії. Але ж до повного використання можливостей Скадовської курортної зони ще далеко. Тут, насправді, ще доволі багато резервів. Переконує у цьому й прогулянка на острів Джарилгач. Це омріяне місце відпочинку для багатьох туристів, любителів морської екзотики. Є на острові й заповідні зони, та при розумному використанні місця вистачить усім. Загалом, дуже чистенько й цивілізовано. Чого не скажеш про решту території острова... Побутове сміття на тлі чарівних, неповторних пейзажів - тут, повірте, сприймається як болісний виклик почуття естета і природолюба. І навіщо звинувачувати державу, ринкову економіку чи її відсутність, коли «вся перебудова» починається з того, що треба просто зібрати свої недогризки у свій же пакет і вивезти їх з острова?

На жаль, це проблема, й доволі серйозна - елементарна невихованість наших курортників. Може, причина якраз у тім, що ... рідко відпочивають на морі? Не знаю, як для кого, але це, коли я бачу, приміром, парубка, що зі зверхнім виглядом заходить у море з цигаркою в зубах, щоб недокурок потім гойдався на хвилях - я точно знаю, що до моря він дістався вперше. Тому й не думає про те, що завтра йому ж доведеться скупатися у власних помиях. Як радує на пляжі охайність, ввічливість, завбачливість - не передати. У такі хвилини, вдивляючись у синю далечінь, думаєш тільки про хороше, радієш життю - коротше, запасаєшся чудовим настроєм на увесь рік.

Наталя Гаврись
«Булава».- 9.08.2001


 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page