on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > CULTURE > Charity in Tavriya > Культура — покликання та життя

Культура — покликання та життя

2006 рік Президент України проголосив Роком села. Саме тому Херсонська торгово-промислова палата вирішила надати спонсорську допомогу одній з сільських централізованих бібліотечних систем області: придбати ксерокс, музичний центр, сучасне комп'ютерне обладнання тощо. Вибір випав на Чаплинський район. Під час його відвідання мене приємно здивували самовіддані, досвідчені люди, які працюють в культурних закладах району.
Ще великий Леонардо да Вінчі говорив, що щасливий той, хто багато працює. Також працівники культури — щасливі люди, бо вони дарують своєю працею радість багатьом. Радість зустрічі з книгою, піснею, танцем, з історією рідної землі.

Але найбільше щастя, коли твоя робота стає справою всього твого життя. Тоді можна вважати себе щасливою людиною. Саме таким є Євген Гапєєв — начальник управління культури і туризму Чаплинської райдержадміністрації.
40 років тому Євген Євгенович розпочав свою діяльність в закладах культури області, працював директором Будинку культури, завучем музичної школи. І вже 11 років очолює культуру Чаплинського району на посаді начальника управління.

Завдяки зусиллям Гапєєва вдалося зберегти існуючу мережу культурно-освітніх закладів району. За останні роки кількість цих установ практично не зменшувалася, поступово стабілізувалося їх фінансування та загальна чисельність працівників галузі.

Євген Євгенович вважає народне мистецтво ключовим чинником формування національної свідомості, відродження багатих на культурну спадщину сіл району. Він став ініціатором становлення тут аматорського мистецтва. За його сприяння створені народні хори у Балтазарівці, Долинському, Шевченко, Хрестівці; клуб «Ветеран»; Чаплинський духовий оркестр, дитячий хореографічний колектив «Капітошка». 6 аматорських художніх колективів носять високе звання народного.

Опікується Євген Гапєєв розвитком музичних шкіл. За його підтримки у Чаплинській музичній школі відкриті нові відділи — хореографічний та вокалу.
Мешканці району мають постійну можливість знайомитися з мистецтвом. Саме з цією метою в районі проводяться фестивалі, огляди, конкурси, свята, ініціатором яких є Євген Євгенович. Вже 6 років проводиться Всеукраїнський фестиваль творчості дітей села «Селянські зірочки». Започатковано фестиваль турко-месхетинської культури.

Колективи художньої самодіяльності району беруть активну участь в обласних, міжрегіональних, всеукраїнських конкурсах та фестивалях. Лише протягом останніх двох років Чаплинський район та Херсонщину в цілому було успішно представлено на всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського (Цюрупинськ), всеукраїнському фестивалі «Чумацький шлях» (Нова Каховка), фестивалі народної творчості «Лемківська сюїта» (Київ), обласному конкурсі сучасного танцю (Велика Лепетиха), регіональному фестивалі «Чорнобаївський заспів», обласному конкурсі «Червона рута». Про високу виконавську майстерність художніх колективів та виконавців району свідчить той факт, що багато з них ставали дипломантами та лауреатами конкурсів і фестивалів.

Народна культура бере свій початок на селі. Саме там її цілющі джерела, її коріння. Це добре розуміє Євген Євгенович. Тому близько 10 років на громадських засадах очолює він жіночий вокальний ансамбль при Червонополянському сільському Будинку культури.

Багато уваги приділяє Євген Євгенович і розвитку публічних бібліотек району. За його активної підтримки вперше в області прийнята та фінансово підтримана «Програма поповнення бібліотечних фондів Чаплинської ЦБС на 2005—2007 роки». В 2006 році було профінансовано передплату періодичних видань на 8 тис. грн. та придбання видань на 9 тис. грн.

Турбують начальника управління і проблеми матеріально-технічної бази закладів культури району. Вже зроблено ремонт з реконструкцією РБК, ставляться перед сільськими радами питання про асканійську музичну школу. Завдяки наполегливості Євгена Євгеновича занесені до районної програми розвитку культури та позитивно вирішуються питання автономного опалення краєзнавчого музею та Будинку культури.

Гапєєва цікавлять усі аспекти розвитку культури Чаплинського району. За сприяння Євгена Євгеновича та за його ідеєю створена та видана поетична збірка місцевих авторів «Кришталеві роси». Євген Євгенович — і серед ініціаторів та членів видавничого колективу видання «Історія Чаплинського району», що готується до друку.

Працівники культури Чаплинського району вважають свого керівника високопрофесійним спеціалістом, який щедро ділиться своїми знаннями та досвідом. Вимогливий до підлеглих Євген Євгенович найвимогливіший до себе. Його робочий день триває з ранку до пізнього вечора. І бачити його можна у різних куточках району, де він намагається успішно вирішувати нагальні потреби закладів культури району і, як наслідок, всіх його мешканців.

Кажуть, найбільша радість у житті — бути потрібним близьким людям. І Євген Гапєєв потрібен людям, культурі. Адже попереду багато ідей, задумів, проектів. Попереду — багато роботи.

Вікторія ОСТРОУМОВА, президент Херсонської торгово-промислової палати.
Новий день.-2007.-11 січня

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page