on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Show > All-Ukrainian festival of folk creation "Kupal`skie of star" > "Купальські зорі" сцени не міняють

 

"Купальські зорі" сцени не міняють

Мабуть, символічні три сімки в даті проведення V ювілейного Всеукраїнського фестивалю «Купальські зорі», який відбувся 7-8 липня у Голій Пристані, таки врятували його репутацію.

І на початку фестивалю намагалася підмочити злива, що застала учасників та публіку зненацька й намочила до нитки. Втім, це аж ніяк не вплинуло на кількість глядачів, яких зібрала біля себе головна сцена. Та дощ таки завдав шкоди. Після оголошення відкриття фестивалю, представлення гостей, кожен з яких тримав вітальне слово перед господарями, на виступі першого ж колективу набережна разом зі сценою поринули в темряву. Щоправда, глядачі не розгубилися і прагнули підсвітити технічним організаторам хто ліхтариком, хто мобільним, хто запальничкою, та врятувати ситуацію вдалося не раніше, ніж за півгодини. Аматорські колективи теж не розгубилися, навіть в такій ситуації - без мікрофонів - вони дружно співали з головної сцени. Фольклорний колектив з доволі символічною за обставин, що склалися, назвою «Свічадо» Херсонського училища культури зумів експромтом утримувати глядачів, доки повертали світло. Терпляча публіка «ожила» і радісно зааплодувала, коли сцену нарешті залило ілюмінацією. Втім, це було не останнє знеструмлення.

І все-таки мер міста Анатолій Негра мав рацію, коли напередодні фестивалю обіцяв, що «Купальські зорі» відбудуться за будь-якої погоди. Вона хоч і внесла неприємні корективи під час гала-концерту, однак сповнений позитивних емоцій глядач згодом про них забув і весело пританцьовував у такт запальним українським пісням, що линули з гучномовців. Адже нинішнього року на головну сцену фестивалю вийшли кращі й найсильніші колективи - майстри вокального жанру, хореографічні колективи, народні театри, духові оркестри. Загалом програма об'єднала виступи 59 колективів та 25 солістів. Разом з колективами з Херсонщини палітру свята насичували шанувальники українського фольклору з Луганщини, Кіровоградщини, Донбасу, Чернігівщини, Дніпропетровщини та Волині. Переглянути програму фестивалю та привітати місто зі святом прибули делегації не лише з України, а й зарубіжні: з Придністров'я та Польщі, Росії та Білорусії. Тепер всі вони - добрі друзі Голої Пристані, яких причарувала її особлива аура. «Я закохався в Херсонщину завдяки Голій Пристані, - сказав під час виконання сольної програми професійними співаками Влад Цветаєв - нова зірка української естради. - Щось таки тут приворожує...». Сплеск захоплення публіки припав і на виступ співачки Ольги Юнакової. У фестивалі також взяли участь гурти «Хентай», «Квінс», «Ньюскул», «Made in Ukraine» та «Луганські козаки».

Театралізоване дійство, максимально наближене до традицій купальської ночі, справді було відпрацьоване режисерами та акторами на славу. Сцену, рясно уквітчану очеретом, підсвічували не лише ліхтарі, а й вогнища, запалені для очищення вогнем на березі Конки. Стихія води, полум'я та чистого повітря як оновлення, що дарує природа, поєднувалися з обрядовими та сучасними естрадними піснями. Городяни та гості міста були зачаровані талантом виконавців, яскравими костюмами, оздобленими справжніми майстринями.

Фестивальний подіум подарував зірковий час і для найчарівніших красунь — учасниць конкурсу «Міс Русалонька». Журі довелося добре попрацювати, аби не розгубитися і з 11 учасниць таки обрати переможниць у номінаціях. Та справжньою красунею-Русалонькою визнали Катерину Попову з Голої Пристані. Разом з місцевими вродливицями за титул боролися дівчата з Берислава, Таврійська, Цюрупинська... Дівчата з елегантними зачісками - витонченими витворами перукарського мистецтва - не лише демонстрували дефіле у вечірніх вбраннях та купальниках, ай танцювали, виявляли неабияку пластику, сідаючи на шпагат та роблячи колесо. Тож їх колоритна конкурсна програма гармонійно вплелася в загальне свято на головній сцені.

Ліричні та жартівливі пісні, море гумору, театралізоване дійство, видовища піротехніків тримали глядача біля сцени майже до ранку. Ніч на Івана Купала справді сповнена багатьох таємниць. Це ніч перемоги добра та любові, якої бажали господарям гості, над силами зла та темряви. За одну фестивальну добу учасникам та гостям фестивалю вдалося стати свідками та глядачами багатої на події програми, яка включала ще й виставки-ярмарки, спортивні змагання, парусну регату (цього року в ній взяли участь майже вдвічі більше яхт, ніж торік), показові стрибки парашутистів, дитячі розваги «В гостях у Водяника», карнавальну ходу учасників фестивалю, а також безліч інших цікавих розваг.

У час, коли чимало українських фестивалів припинили своє існування або через брак коштів змінили «місце прописки», як це трапилося з «Таврійськими Іграми», Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальські зорі» сцени не змінив. Відзначивши свій п'ятирічний ювілей, він сказав гостям і учасникам «до зустрічі наступного року».

Олена Нечипуренко
Новий день.-2007.12.07

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page