on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Visual art > Kherson regional museum of art by A. Shovkunenko > Майдан очима художника Євгена Ситнікова

 

Майдан очима художника Євгена Ситнікова

На художніх виставках завжди цікаво не тільки отримувати враження від самої експозиції, а й спостерігати за обличчями людей. Буває, приходить не людина, а якесь уособлення стурбованості та поспіху, кинув оком на одну картину, на іншу – і раптом погляд теплішає, очі починають сяяти, рухи уповільнюються, променіє тепла посмішка. Цього разу таких добрих і світлих метаморфоз не було, навпаки – погляди серйозні, зуби зціплені, у когось на очі набігають сльози. І це не дивно, бо 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, в художньому музеї ім. Олексія Шовкуненка на третьому поверсі презентували невеличку виставку, присвячену нашій нещодавній історії – подіям на Майдані.

Виставка дійсно скромна за кількістю експонатів: одна картина (точніше – триптих) і стенд з обличчями Героїв Небесної Сотні. Поруч на екрані – слайд-шоу фотографій з місця подій, знятих нашими земляками-журналістами Владом Казаковим (колишній оператор “Скіфії”, який зараз знімає у зоні АТО для ТРК “Україна”, працював на Майдані з 1 грудня 2013 року до кінця подій) та Євгеном Приходьком (він знімав на Майдані у грудні 2013-го та лютому 2014-го). Але основне – то картина “Майдан. Революція Гідності” молодого херсонського художника Євгена Ситнікова.
Євген провів на Майдані без малого місяць – з 28 листопада майже до Нового року.

Приїхав до Києва свідомо і разом з друзями висловлював свій мирний протест проти раптової відмови від курсу на Євроінтеграцію. Отримав багато вражень: від устрою самого Майдану – мирного, патріотичного, цивілізованого (“То була вільна “держава в державі”, ніхто нікого не примушував, не привозив стояти за гроші”); від людей – маса нових друзів, привітні незнайомці, з якими можна спілкуватися на будь-яку тему – хоч про мистецтво, хоч про державній устрій; від духу Майдану – харизма ведучого Євгена Нищука, неймовірна енергетика Руслани... Був серед тих, хто “попав під роздачу” 30 листопада. Згадує безжалісність “беркутівців” під час розгону Євромайдану. Але, каже, страху тоді не було – лише спочатку здивували раптовість і стрімкість розвитку подій. Побачив, як за одну ніч мирний протест перетворився на справжню революцію, як росли барикади, як люди йшли на майдан захищати своє майбутнє.

Саме тоді, 30 листопада, він і вирішив написати картину. Картину, присвячену побиттю студентів та початку Революції. Але події ставали все більш трагічними, і з часом задум змінився: Євген зрозумів, що то буде цілий триптих, присвячений не конкретній події, а Майдану загалом, героїзму простих українців. Події, обличчя, символи. Щось побачив на власні очі, за чимось слідкував з телерепортажів. Вирішивши завершити роботу до річниці розгону, багато працював – і 30 листопада презентував свій триптих на площі Свободи. Євген Ситніков був зворушений, коли люди, побачивши результат, почали аплодувати. А потім здивувався і зрадів – бо у грудні отримав запрошення виставити картину у художньому музеї. Отак одразу: перша виставка – і в музеї, фактично, виставка однієї картини. Тепер в Євгена багато планів. Працювати, писати, творити. Каже, задумів багато. І нехай наступний вихід художника до глядача не буде затьмарений трагічними подіями. Хай очі глядачів сяють від захвату і радості, а не наповнюються сльозами.

Лариса Жарких
"Вгору".- №9 (648).- 26.02.2015.- стр.4

http://vgoru.org/index.php/all-news/culture/item/9655-majdan-ochima-khudozhnika-evgena-sitnikova

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page