on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Theatre > Festival “Melpomena Tavrii” > «Мельпомена Таврії»: свято відбудеться 

 

«Мельпомена Таврії»: свято відбудеться 

Саме такими словами розпочав 11 квітня прес-конференцію директор фестивалю “Мельпомена Таврії”, заслужений працівник культури України, Олександр Книга. Він повідомив, що Х ювілейний Міжнародний фестиваль “Мельпомена Таврії” відбудеться напередодні святкування 230-ї річниці із Дня заснування нашого міста – з 15 до 22 червня.

Дуже неприємний “подарунок” до ювілею зробило міністерство культури: воно відмовилося від фінансування фестивалю. “Я 19 років у театрі. По краплинах ми збирали людей, трупу. Придумали наш фестиваль у дуже нелегкі часи. А тепер, коли “Мельпомена” відома вже за межами України, нам дуже прикро, що в міністерстві це вважається не глобальним проектом. Однак це принципове питання і ми впевнені: свято театру відбудеться за будь-якої погоди. Певні кошти закладені в міському та обласному бюджетах, у нас є постійні спонсори і, звичайно ж, нам допомагає Опікунська рада театру. Але ми не відмовимося від будь-якої допомоги – адже власне фестивальні заходи беруть набагато менше коштів, ніж розміщення театральних колективів. Ми хочемо, щоб усі учасники й гості фестивалю залишали Херсон лише із приємними спогадами, щоб знову почути: “У вас на Фестивалі ми – ніби у відпустці!”. Я вважаю, що принаймні у червні Херсон перетворюється на театральну столицю України, і дуже хочу, щоб Х ювілейна “Мельпомена Таврії” стала ще яскравішою та змістовнішою”.

Оптимізму додає попередня програма Фестивалю, оголошена під час прес-конференції. На сьогоднішній день до програми вже включено вистави 18 театральних колективів із Києва, Кишинева, Одеси, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Москви, Риги, Миколаєва, Мінська, Тамбова, Тюмені, а також Силезького драмтеатру (м. Катовіце, Польща). Що стосується “зіркових” гостей, то свою участь у фестивалі вже підтвердили: наш земляк актор Сергій Гармаш – як почесний член журі; театральна компанія “Бенюк і Хостікоєв” (вони покажуть відзначену Державною Шевченківською премією антрепризну виставу “Про Людей і Мишей”); Київський Молодий театр; Раду Поклітару (вистави “Київ модерн балет” – “Дощ” і “Болеро”). Надзвичайно цікавим для глядача буде виступ Дніпропетровського українського муніципального театру одного актора “Крик”.

“Ми плануємо, – говорить Олександр Книга, – ще більше, ніж у попередні роки, наситити видовищами вулицю. Запрошені вже всі колективи: театр звуку “Арс Нова” (він покаже світло-звукове шоу, якого Херсон ще не бачив), дуже неординарний гурт “Бряц Бенд”, театр пісні “Легенда” із Луганська (пісенна вистава на площі). А ще – гала-концерти, святкові салюти, спеціальні молодіжні заходи, виступи зірок естради і , звичайно ж, театральний капусник. Повна програма фестивальних заходів буде надрукована вже у травні. Заходи фестивалю будуть проходити на сцені Херсонського обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, на сцені Херсонського обласного театру ляльок, на малій сцені кафе-театру, на сцені, яку буде встановлено на площі перед театром. Ціни на квитки – від 20 до 50 гривень (на “зіркові” вистави вони будуть дещо вищими). Тож готуймося до великого театрального свята, яке неодмінно подарує глядачам “Мельпомена Таврії”! 

Тетяна Крючкова
"Вгору".- 17.04.2008  

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page