Навіть гривня рятує життя
Цими днями в області вже всьоме стартує акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», яка об'єднує студентську та учнівську молодь у потужний волонтерський рух, спрямований на порятунок життя ровесників, хворих на тяжкі недуги. За попередні роки в цілому по Україні на допомогу тяжко хворим малятам було зібрано понад 12,2 млн. гривень. На них кілька років поспіль закуповувалося офтальмологічне обладнання для дітей з вадами слуху та устаткування для неонатальних відділень дитячих лікарень. Торік усім миром збирали кошти на придбання інсулінових помп для маленьких діабетиків. Своєю посильною допомогою благодійники Херсонщини ощасливили 4 дітей.
Ще дві помпи вартістю понад 24 тис. грн. кожна разом з витратними матеріалами до них фонд придбав за власні кошти і теж передав в область.
Цьогоріч акція триватиме до 4 травня в усіх загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, а в фіналі вийде на вулиці центру Херсона, аби привернути увагу якомога більшої кількості людей до проблем сотень дітей, котрим украй потрібна допомога. Усі зібрані кошти після відкриття скриньок волонтери особисто здадуть у банківські установи, вони теж будуть перераховані на закупівлю обладнання для дітей, хворих на цукровий діабет.
На 6 травня по всіх містах, які беруть участь у доброчинній акції, заплановане свято благодійності «Карнавал людських сердець». Кожному, хто зробить пожертву, даватимуть символічне сердечко, яке можна прикріпити на одяг. Воно означає небайдужість та сердечне тепло. За словами голови наглядової ради БФ Єжи Коника під час презентації старту акції у прес-клубі «Новий день», у його рідній Польщі під час вуличного карнавалу сердечка роздають усім перехожим, оскільки практично немає жодної людини, яка б не пожертвувала на порятунок життя дитини. Співпереживання має бути природним для кожної людини. Немає суттєвого значення, скільки пожертв збере в благодійну скриньку кожен з волонтерів, головне — виховання моральних цінностей, ставити за мету допомогти і об'єднуватися навколо цього. Попередні акції у Херсоні демонстрували невсипущу енергію молодіжних активістів, своєрідне змагання.
Цукровий діабет залишається одним із найважчих хронічних захворювань, яке негативно впливає на якість життя людини. З ним важко жити дорослому, а дитині й поготів. Помпова терапія для найменших хворих є прогресивним методом полегшення їхнього життя. Своїм прикладом акцію вже підтримали відомі українські співаки, актори та телеведучі Ольга Сумська, Кузьма Скрябін, Віктор Павлік, Павло Зібров, Михайло Поплавський, Наталія Валевська, Ігор Кондратюк.
Олена Нечипуренко
«Новий день».- №16 (5010).- 12.04.2012.- стр.8