on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > CULTURE > Kherson planetarium > Prior to the stars - to submit hand

 

До зірки – подати рукою


Багато хто з нас давно призабув шкільний курс астрономії. Побутові проблеми часто витісняють навіть бажання подивитися на небо зірки, місяць, не кажучи вже про планети, які можна розглянути в бінокль або сильну підзорну трубу. Допитливість обивателя часом цілком задовольняють передачі по телевізору. А те, що в нашому місті – один-єдиний на півдні України планетарій, і зовсім знають небагато херсонців. Фотографи міського клубу “Свіжий погляд”, коли вони не мали свого приміщення, часто збиралися в планетарії. Іноді вдавалося подивитись там і “зіркові вечори”. Враження були приголомшливими – за якихось півтори години можна було побачити таке, на що мало часом і життя. Адже адміністрація планетарію постійно підтримує зв'язки з аматорами астрономії. Тут можна дізнатися про майбутні сонячні та місячні затемнення, відвідування сонячної системи різними кометами.

Щороку навесні, коли випадає хороша погода, служба планетарію встановлює на набережній проспекту Ушакова телескоп, за допомогою якого можна спостерігати яскраві зірки, галактики та планети. Цікавою є і історія виникнення планетарію. Через 10 років після закінчення Великої Вітчизняної війни в СРСР вирішили посилено зайнятися атеїстичним просвітництвом населення. Для цього в німецькій фірмі "Карл Цейсс" закупили обладнання для планетарію. Претендували на нього Одеса, Миколаїв, Запоріжжя. Але пощастило нашому місту.

У самому центрі Херсона поряд з кінотеатром "Спартак", знайшлася відповідна будівля ще дореволюційної споруди з міцними стінами. Тут свого часу було багато різних державних установ: і будинок санітарного просвітництва, і “міліція”, і... всього не згадаєш. Щоб вийшов планетарій, до будівлі потрібно було лише приробити купол. На це пішло три роки. Вже тоді у космосі літали наші супутники. Коли там побував Юрій Олексійович Гагарін, було вирішено присвоїти планетарію його ім'я, на що перший космонавт дав свою згоду письмово.

У наш час, коли на культуру виділяються мізерно малі кошти, більшість її об'єктів просто перестали існувати. Але у планетарії підібрався патріотично налаштований колектив. Незважаючи на всі труднощі, він все ж таки зумів зберіг свою установу в робочому стані. Планетарій навіть модернізується, оновлюється електронною технікою. Загалом це заслуга всього колективу на чолі з директором Ольгою Юріївною Храмцовою. Отже, є всі підстави сподіватися, що наш планетарій і надалі допомагатиме тим, хто має таке високе захоплення – астрономію.

Олег Яковлєв
"Вгору".- 10.04.2008

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page