on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Обласний огляд стартував!
All news

15.02.2018 09:32

Обласний огляд стартував!

02 лютого поточного року розпочався обласний огляд аматорських жанрових колективів на підтвердження звання «народний» та «зразковий, у якому першими були колективи Нижньосірогозького району.

В районі працює 3 дорослих співацьких ансамблі зі званням «народний» та один дитячий «зразковий» вокальний колектив.

Оглядова комісія у складі заступника директора ОЦНТ Степанової О.Б., викладача хорових дисциплін Херсонського училища культури Каталкіна С.В. та провідного методиста з вокально-хорового жанру ОЦНТ Розум В.І. відмітила деякі загальні недоліки, притаманні всім номінантам.

Одним із них є статичність у виконавстві, місцями відсутність артистизму та вдумливої подачі образу твору, замало динамічних відтінків та сценічної самовіддачі.

Програма виступу народного жіночого ансамблю «Чарівниці» РБК (кер. Т.Кахичко) складалася із п’яти творів, два із яких а’капела. Сучасний, вдало підібраний репертуар, добрий тембральний ансамбль, монолітна подача звуку, чітко визначені всі вокальні партії, але відсутність емоційних складових у виконанні завадила більш позитивному сприйняттю їхнього виступу.

Народний козацький гурт «Сокіл» районного Будинку культури (кер. О.Горбач) має добрий вокальний склад, до супроводу деяких творів використовуються духові та ударні інструменти, що додає їм характерного колориту, добре укомплектований тематичний репертуар, що вдало підкреслює направленість колективу. Досить цікавий авторський твір О.Горбача «Краю мій рідний» та й загалом усі твори - високоемоційного характеру, але у виконавстві все відбувалося статично, стримано, без будь-яких динамічних відтінків, хоча співаки - колоритні, з добрими вокальними даними, хотілося б ще отого козацького «куражу».

Добрим та органічним був виступ народного фольклорного ансамблю РБК «Надвечір’я» ім. Т.Астафурової (кер. М.Чабан). Представлений ними репертуар за останні три роки переконливо доказує, що в колективі йде постійна робота по збереженню автентичного пісенного матеріалу. У «Надвечір’ї» десять співачок, з сильними, колоритними голосами, артистичні але дещо бракувало виводу. У ігрових пісенних творах колектив використовує такі народні інструменти, як рубель, бубон, тріскачки та інші, що додає їх виступу народного, автентичного колориту.

Зразковий дитячий колектив «Джерельце» Вербівського СК Нижньосірогозького району (кер. В.Олексюк) було представлено п’ятьма виконавцями, які не змогли повноцінно показати свої можливості у виступі. Загалом, представлений репертуар відповідає віковій категорії та направленості ансамблю, але у виконавстві треба враховувати можливості колективу та складність обраного твору. Наприклад твір «Зоре моя вечірня» в обробці Я.Степового потребує більш розширеної комплектації колективу, професійного розуміння партитури та досконалого її прочитання. У колективі взагалі відсутня певна вокальна манера, є складнощі зі співом в унісон, звідси і відсутність загального ансамблю, елементарного двоголосся.

Взагалі, про колектив як ансамбль говорити складно, бо п’ятеро, а згодом четверо учасників не змогли розкрити співацькі можливості колективу. Ансамбль має підготовчу групу із 17 учасників, але повноцінно використати їх у своєму звітному виступі керівник не змогла, і це є доказом того, що колектив працює нестабільно, не показується ні на яких мистецьких заходах, крім звіту району у минулому році.

Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації про підтвердження звання трьом колективам районного Будинку культури: народному вокальному ансамблю «Чарівниці» (кер. Т.Кахичко), народному козацькому гурту «Сокіл» (кер. О.Горбач), народному фольклорному ансамблю «Надвечір’я» ім. Т.Астафурової (кер. М.Чабан) при врахуванні у подальшій роботі усіх порад та зауважень.

Також було звернено увагу на покращення матеріальної бази колективів – пошиття нових костюмів, придбання взуття, а також більш активної участі творчих колективів району в обласних мистецьких заходах.Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page