on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > CULTURE > History of culture and the regional study > Таврия XXI века > Perspective directions of development of city to 2030 year

Перспективні напрями розвитку міста до 2030 року

За участі міського голови Володимира Сальдо, першого заступника міського голови В’ячеслава Яременка, начальника управління містобудування та архітектури, головного архітектора міста Григорія Ходіна, відбулося розширене засідання планувальної ради, на якому фахівці Київського інституту «Діпромісто» презентували обґрунтування (у вигляді ескізу) корегування Генерального плану міста та робочі пропозиції щодо перспектив територіального розвитку Херсона до 2030 р.

На початку засідання міський голова запросив всіх присутніх - архітекторів, депутатів міської ради, представників територіальних громад, які входять до складу Херсонської міської ради, голів селищних і сільської рад, фахівців сфери міського господарства, ЗМІ до колегіального погляду на план розвитку міста. «Наша колективна думка дасть можливість врахувати якомога більше пропозицій, зауважень. Всі вони будуть проаналізовані та узагальнені фахівцями. Отже, запрошую до спільного обговорення», - звернувся до зібрання Володимир Сальдо.
Він також зауважив, що Генеральний план – це система заходів та впровадження цілей, які передбачені Стратегічним планом економічного розвитку м. Херсона, є його невід’ємною частиною, адже важко планувати розвиток міста, не маючі більш-менш конкретного Генерального плану. «Міста створювались і живуть для задоволення потреб мешканців міста, а потреби ці з часом змінюються, отже зміни цих потреб і треба передбачити в конкретних документах, які напрацьовуються зараз, які були створені нашими попередниками і, я переконаний, будуть продовжувати змінюватись і корегуватися в майбутньому», - підкреслив міський голова.
Фахівці, які займаються корегуванням Генерального плану, запропонували на розгляд планувальної ради проект «червоних ліній», магістральних вулиць та схему розміщення АЗС. Було наголошено, що Генеральним планом, затвердженим у 2002 р., передбачено перетворення Херсона на місто як промислове, так і рекреаційне, враховуючи присутність Дніпра.

На сьогодні, йде активна реконструкція центральної частини міста - це житлові і громадські будівництва. Але резервів територій, практично, не залишилось, отже виникла потреба виходу на нові території в частині садибного і багатоквартирного будівництва. Також гостро стоїть проблема розміщення громадських, торговельних комплексів і будівництво нового порту, тобто потрібна велика кількість промислово-комунальних територій.
Визначено 2 перспективні напрямки розвитку міста: на північ – вздовж об’їзного шляху на Миколаїв та на південь. Зазначено, що на північ від об’їзної траси пройде міжнародний транспортний коридор Чорноморського економічного товариства, від нього та Миколаївського шляху проходитиме прямий хід на лівий берег з будівництвом повноцінного мостового переходу через Дніпро (за кошти урядової програми), що зменшить навантаження на існуючий мостовий перехід.

Для розвитку промислової зони заплановано залучити землі селищних і сільської рад: Степанівська сільська рада 240 га, Антонівська селищна - 65 га, Наддніпрянська - 89 га, Зеленівська - 220 га та 300 га (громадська забудова).
Лівий берег (територія міської ради) залучено до меж міста під індивідуальне житлове будівництво (873 га), резерв територій для багатоквартирної забудови закладено по вул. Залаегерсег.
Рекреаційна зона залишається незмінною (1200 га), вона розвивається до р.Конки, де заплановано будівництво порту (290 га), з включенням територій та акваторії до меж міста. Проблему під’їзних залізничних та автомобільних шляхів буде вирішено. Відповідно до Генерального плану 2002 р., територія міста складає 9 тис. 200 га, до скорегованого – 11 тис. 330 га.

Планується, що населення залишиться на рівні 300 тис., але збільшиться квадратура житла на 1 особу з 24 куб.м відповідно до Генплану 2002 р. до 30 куб.м багатоквартирного житла та 35-40 куб.м садибного. Обсяги будівництва житла на 20 років складатимуть 1,5 млн. куб.м багатоквартирного житла та біля 9 тис. куб.м - садибних будинків (4,5 тис. на правому березі, 4,5 тис. – на лівому).
Після отримання протягом двох тижнів письмових пропозицій та зауважень учасників планувальної ради, їх погодження та затвердження, робота над проектом за усіма розділами - транспорт, водопостачання, електрифікація, інженерна підготовка територій, охорона навколишнього середовища тощо - буде завершена до кінця року.

Управління громадських зв'язків
міської ради, 27.07.2009
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page