on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Music > Competition MUSIC TAVRIYA > First festival of conductor's art

Перший фестиваль диригентського мистецтва

З 21 по 24 травня у Херсоні проходив перший фестиваль диригентського мистецтва «Музична Таврія».
Цей конкурс було започатковано з метою виявлення і підтримки обдарованої молоді, популяризації творчості українських та зарубіжних композиторів, обміну науково-методичним досвідом навчання та підготовки диригентів симфонічних та народних оркестрів, розвитку та престижу української школи диригентського мистецтва, привернення уваги громадськості до проблем розвитку інструментального музичного мистецтва України. Ініціаторами проведення такого фестивалю стали декан факультету культури та мистецтв ХДУ Микола Левченко та заслужений працівник культури України, завідувач кафедри інструментального виконавства та теорії музики ХДУ, професор Святослав Марцинковський.

«Святослав Леонтьевич и Николай Григорьевич решились на такой ответственный шаг, на который не всегда могут решиться те учебные заведения, которые имеют серьезные и давние традиции в обучении дирижерскому мастерству, - сказав, звертаючись до учасників та гостей фестивалю, перший проректор ХДУ, директор Академічного ліцею при ХДУ, доктор філологічних наук, професор, академік Російської академії наук, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України Олег Мішуков. – Мы до конца не были уверены в том, что задуманное получится. Но сегодня я ознакомился с составом участников и списком тех учебных заведений, которые будут представлять себя на первом фестивале дирижерского искусства «Музична Таврія» и понял, что все будет проходить очень серьезно, интересно и на достаточно высоком уровне.
Мы живем не в самое лучшее время для высокого искусства и культуры. Тот достаточно низкокультурный стиль, который сегодня предлагают по телевидению и радио для нашей молодежи, позволяет говорить, что все представители того, что называется классическим искусством, сегодня должны уметь заявить о себе, быть на виду и иметь право на поддержку и общества, и государства».

До участі у фестивалі були запрошені студенти та випускники музичних училищ, музично-педагогічних та факультетів мистецтв, музичних академій та консерваторій диригентсько-оркестрових спеціальностей, у віці від 18 до 28 років.
«Якось так у нас склалося, що проходе велика кількість фестивалів, різних музичних конкурсів, а от питання, пов'язані з диригентським мистецтвом, начебто завжди знаходилися на другому плані, - сказав декан факультету, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник культури України Микола Левченко. - Ми зі Святославом Леонтійовичем поміркували і вирішили, що це буде цікаво і для нашого факультету, і для інших навчальних закладів, які готують диригентів. І ми не помилилися. На цьому фестивалі представлені навчальні заклади з Одеси, Дніпропетровська, Донецька, Харкова, Артьомовська, Києва, звісно ж Херсона - тобто географія нашого першого конкурсу представлена дуже широко».

На необхідності такого фестивалю наголосив гість і член журі конкурсу, заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри інструментального та оркестрового виконавства Київського національного педагогічного університету ім. Драгоманова Василь Федоришин, який вважає, що перший фестиваль - це дуже важливо, бо саме він є не просто підсумок, а перспектива майбутнього: «Починати потрібно на високому рівні, - зауважив він, - перспективу робимо не ми, журі, а ви - учасники фестивалю. Тому що сьогодні ви учасники, а завтра будете привозити на конкурс своїх учнів.

Коли мене питають, що потрібно робити для того, щоб розвивати мистецтво, я кажу співрозмовнику: «Ви часто чуєте слова «неврожай, затопило, не вродило»? - правда, часто про таке говорять... А от про «неврожай душ» у педагогічному, естетичному та моральному сенсі? Про це говорять рідко і майже на це не споглядають, тому що цього не видно одразу, відчути це можна лише на відстані часу. Тому я щиро дякую організаторам такого фестивалю, бо вони створюють ті кліматичні умови, де ми можемо плекати саме такі щирі людські душі і серця».
Професор Святослав Марцинковський, ініціатор проведення конкурсу, наголосив у своїй промові на тому, що сьогодні в Україні диригентське мистецтво дещо забуте і йому мало привертають уваги, а тому треба популяризувати його і заявити про себе у весь голос.

Фестиваль тривав чотири дні і проходив у три тури у малій та великій залах Херсонського музичного училища.
За підсумками конкурсу перше місце отримав студент Одеської музичної академії ім. А. В. Нежданової Андрій Чорний. Друге місце посіли студентка Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Надія Дугова та студент Одеської музичної академії ім. А. В. Нежджнової Мехіа Пенья Хуан Ісідор, треті місця присудили студентам київських Національної музичної академії ім. Чайковського та Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Студентка ХДУ Ірина Доманіна зайняла шосте місце.
Загалом і організатори, і учасники залишилися задоволені результатами першого фестивалю диригентського мистецтва «Музична Таврія». Можна сказати, що «нове дитя» народилося і буде жити.

Олена КУЧЕРЯВА
Акценти.-27.05.2009

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page