Поетичний вернісаж
Так вже історично склалося, що у наших школах література чи не єдиний предмет, що торкається духовності. Саме уроком духовності можна сміливо назвати зустріч школярів з членом спілки письменників, літературознавцем, журналістом Таїсією Миколаївною Щербою. На «Поетичний вернісаж» письменницю запросила вчитель української мови та літератури «Школи гуманітарної праці» Ніна Плакіда. Під час зустрічі Таїсія Миколаївна розповіла школярам про своє важке післявоєнне дитинство, про те, як навчалася у Херсонському педагогічному інституті і підробляла вночі, тим що топила вугіллям груби у корпусі інституту. Здивування дітей не мало меж, коли вони почули про спідницю пошиту з чоловічих брюк. Вони, гарно та сучасно вдягнені, розбалувані цивілізацією, затаївши подих слухали як дівчинка з маленького села тяжко та старанно працювала, щоб стати вчителем.
На «Поетичному вернісажі» зустрілися два покоління - такі різні, але такі близькі, бо поезія - це стежка духовності, що єднає покоління. Учні 8-10 класів, читали поезії Таїсії Щерби та свої власні твори. Прокопів Яна «У чому сенс життя», Медведева Сніжана «Рідна ненька», зворушливий вірш про сучасне життя літніх людей, Твердовська Вікторія «Україні», Легка Ірина «Байка про віслюка», Буренко Микита «Останній день», «Весна», Демчинська Оксана «Етюд», Василенко Вікторія «Про кохання». Із віршів Таїсії Миколаївни діти вибирали поезії про кохання. Мені здається, талановитому педагогу Ніні Петрівні Плакіді вдалося створити не звичайний урок чи зустріч, а саме - вернісаж, Класичний вернісаж передбачає перегляд і обговорення творів, Так було і на цьому заході. Після офіційної частини Таїсія Миколаївна ознайомилася із віршами юних поетів, деяких похвалила, деяких поправила. Уважно слідкуючи за спілкуванням поетів, Ніна Петрівна відразу запропонувала Таїсії Щербі проводити з учнями уроки поезії, на що член спілки письменників дала згоду.
Ніна Плакіда молодий вчитель, але у доробку її учнів перемоги у міських та обласних олімпіадах, конкурсах. Вони пишуть власні поезії, що свідчить про вміння педагога зацікавити та привити любов до рідної мови.
Наталя Шальнова
«Булава».- №14 (817).- 01.04.2010.- стр.9