Пояс Пресвятої Богородиці - в Херсоні
Пояс - одна з найцінніших святинь християнського світу, витканий згідно з Переданням із верблюжої вовни самою Пречистою Дівою Марією. Святиня, ввірена апостолу Фомі Божою Матір'ю, після Її Успіння зберігалася в Єрусалимі. Затим Пояс перенесли до Константинополя і поклали в спеціально збудований ковчег, згодом для святині був споруджений храм. Цілющу силу Пояса в IX столітті перевірила на собі дружина імператора Лева Філософа цариця Зоя, що страждала на тяжку хворобу і вилікувалася. На подяку Божій Матері Імператриця вишила Пояс золотою ниткою - такий вигляд він має сьогодні. Після цього святиня була повернута в ковчег (ця подія святкується як Положення Пояса Пресвятої Богородиці - 13 вересня).
Наприкінці X ст. Пояс був розділений на три частини. Візантійські імператори брали святиню у військові походи. Після поразки греків частина Пояса потрапила до болгарського царя Коломана, друга принесена в Грузію донькою візантійського імператора, яка одружилася з видатним царем Куропалатом, а третя пожертвувана князем Сербським Ватопедському монастирю на святій горі Афон.
Пояс ділили ще на частини. Під час епідемій їх виносили до народу, аби стражденні отримували зцілення. Нині невеличкі часточки Пояса перебувають у багатьох храмах християнського світу. З ним пов'язують безліч чудес. Так, жінки, котрі страждають на безпліддя, одержують тесьму і стрічки, освячені на ковчезі зі святинею. їх бажано пов'язувати навколо талії й носити до самих пологів. Помічено, що вони допомагають навіть у зціленні онкологічних хвороб. На Афон, де зберігається одна з найбільших частин святого Пояса, щасливі жінки надсилають фотографії народжених дітей.
7 жовтня ковчег з Поясом Божої Матері прибуде до Херсона. Святиня перебуватиме в Свято-Духівському кафедральному соборі до 16 жовтня (вул. Декабристів, 36). О 10.00,15.00 та 18.30 - акафіст. Зустріч святині - 7 жовтня о 9.00, проводи - 16 жовтня о 12.00.
Ксенія Алісова
«Новий день».- №41 (5035).- 04.10.2012.- стр.24