on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Путешественники в Таврии > Що він шукав в краю далекім?

Що він шукав в краю далекім?

З екстремальної майже півторарічної подорожі Північною, Центральною та Південною Америкою повернувся на батьківщину херсонець, засновник інформагенції «Таврія Ньюс» Кирило Стремоусов. За мандрами дивака, який продав автомобіль, аби на виручені кошти податися світ за очі, слідкували в соціальних мережах не лише ті, хто його знає. За час подорожі й життя в диких умовах далекого заходу в мандрівника з'явилося багато друзів та вболівальників. Що насправді шукав колега в заокеанському світі, що спонукало його автостопом долати тисячі кілометрів? Зрештою, від чого тікав і що знайшов мандрівник, залишившись наодинці з новою реальністю без засобів до існування, зв'язку, знання мови? Як можна було вижити на чужині і кому дякувати, що повернули екстремала на батьківщину, він розповів у прес-клубі «Новий день».

Йому 36 років. Останній день народження відсвяткував на іншому континенті. Голлівуд, Мексика, Гватемала, Гондурас, Нікарагуа, Коста-Рика, Панама, Еквадор, Перу — кожен куточок залишив по собі ні з чим незрівнянні враження: від ейфорії — до повного розпачу, від непередбачуваного натовпу чужинців у «гарячих» кварталах - до душевного спілкування з людьми, що живуть просто неба і почуваються щасливими. «Я вижив у найжахливіших умовах, блукав джунглями, діставався супутніми кораблями, жив у неблагополучних кварталах великих міст, харчувався тим, що Бог послав, однак почувався по-справжньому щасливим, — визнає Кирило. — Я тікав від сумної реальності буття, в'їдливого «все пропало», аби зрозуміти себе, випробувати. Адже усвідомлював, що в такому віці так і не набув того, що називається життєвим стрижнем, не розумів, чого прагну. Здавалося, що ніби не живу, а так — пробуксовую. Спочатку планував подорож на кілька місяців, але вона затяглася набагато довше, втім, я вдячний долі за те, що послала мені випробування, які, без перебільшення, зробили мене іншим. Я не лише здолав страх, а відчув, що дихаю на повні груди, що люблю життя. Таким, яким воно є. Треба визнати, що ми, українці, не цінуємо те, що маємо. У нас заведено нарікати на життя, а марно...».

Він мимоволі опанував кілька мов, став вегетаріанцем, навчився ночувати у спальному мішку в наметі під дощем, ходити в мокрому одязі, долати пішки десятки кілометрів, домовлятися з людьми, з котрими фактично не мав нічого спільного. З ним ділили дах індіанці, він жив у нетрях, спав у гамаку на вулиці, блукав напівдикою місцевістю. Скрізь вражала простота людей, їх щирість, бажання допомогти чужоземцю. Щоправда, відповідь на запитання, звідки нежданий гість (з України), нікому нічого не говорила. Росія — теж невідомо що за країна. Зате «Радянський Союз» практично скрізь спрацьовував магічно. Чимало освічених людей в різних куточках передусім Латинської Америки свого часу здобували освіту в вузах СРСР, тож те, що Кирило є вихідцем із країни, де пройшли незабутні роки їхньої молодості, здавалося їм найкращою рекомендацією, аби надати нічліг та нагодувати як почесного гостя.

Тривалий час вірним другом мандрівника був придбаний байк. Мотоциклом він долав круті спуски та підйоми гірської Америки, навіть кілька разів потрапляв у ДТП. Втім, ні хвороби, ні шляхові пригоди не заважали рухатися вперед. Купання на новий рік у теплому Карибському морі, Атлантичному океані, життя в найбідніших районах Панами, спілкування з багатодітними родинами, участь у сімейних урочистостях, пізнання чужих культур, подорожі на острови, де племена місцевих мешканців досі живуть первісним ладом, додало незабутніх вражень. Про особливості перебування на далекому континенті розповідає створений відеофільм, а ще мандрівник мріє написати невелику книгу про те, як можна змінити себе і власне уявлення просвіт, в якому ти живеш, навіть якщо для цього потрібно відмовитися від благ цивілізації.

Олена Нечипуренко
«Новий день».- №21 (5015).- 17.05.2012.- стр.22

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page