31 січня - остаточний термін зимового полювання, а конкретніше - полювання на гусака. Продовження цього настільки захоплюючого для певної категорії людей заняття посідає травень. Людина, яка не в змозі перечекати цей тримісячний період "застою", і звичайно ж, браконьєри, що полюють на землях, де робити цього не дозволено. У категорію заборонених для полювання земель входить і біосферний заповідник «Асканія-Нова».
Директор заповідника Віктор Гавриленко 16 січня у Прес-клубі реформ поділився сумним досвідом: браконьєри проникають на антропогенні ландшафти «Асканії» та серійно б'ють птахів. Так було затримано дуже небідних громадян, серед яких директор херсонської консалтингової фірми, якому сприяв у браконьєрських діях начальник охорони господарства «Асканійське» Сергій Лукін. Порушники, однак, винахідливі: стоять із рушницями на відстані двох метрів від заповідної території, і через кожні 200-250 метрів можна знайти чергового фірмача. Нерідко браконьєри заїжджають на заповідні території на джипах та б'ють дичину, не вилазячи з машин.
Таке «полювання» сприяє лише масштабному скороченню чисельності пернатих.
Також браконьєри своїм вторгненням розлякують цілі зграї, і птахи масово перелітають із традиційних місць зимівлі. 27 грудня 2006 року в заповіднику за браконьєрство затримано співробітників кахівського лісгоспу разом із директором. Вони відмовилися здати зброю. Притягнути «панів директорів» до відповідальності за браконьєрство набагато складніше, ніж простих смертних.
Жанна Возбранна
Взгляд.- 2007.- 18 січня