on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Music > From musical history of Kherson > Станіславські музиканти підкорюють Европу


Станіславські музиканти підкорюють Европу

Ось уже більше трьох десятків років народний ансамбль музичних інструментів Станіславської дитячої музичної школи «Колорит-стиль» радує місцевих жителів душев­ною українською музикою. Колектив також є постійним учасником конкурсів районно­го, обласного, всеукраїнського рівнів. А зовсім недавно скарбничка досягнень станіславських музикантів поповнилася нагородами міжнародного зразка. Про те, як учас­ники ансамблю йшли до успіху та які плани на майбутнє мають, «НД» запитував у ке­рівника закладу і його випускниці Наталії Маланчук.

- Наталіє Володимирівно, роз­кажіть, як починалася історія колективу і хто був ініціато­ром його створення.
- «Колорит-стиль» у порівнянні з іншими ко­лективами Станіславської ДМШ має найбагатшу мистецьку історію. Його ще у 1984 році заснував тодішній директор музичної школи, заслужений працівник культури України, музикант і педагог Михайло Баєв. Коли ж у 2014 році мене призна­чили на посаду директора, художнім керівником стала акордеоністка, солістка ансамблю Любов Корнієнко. До речі, вона також у свій час навча­лася у нашій музичній школі.

- Розкажіть, будь ласка, про тодішній і сьогоднішній склад «Колорит-стилю».
- Звісно, з часом змінювався репертуар і склад учасників, але завжди колектив намагався дарувати радість своєю творчістю. Наразі ан­самбль складається з 8 чоловік. Крім мене та ху­дожнього керівника, до нього входять Юлія Кравченко, Любов Крупнова, Любов Сігарьова, Аркадій Сігарьов, Андрій Кліщовий та Ігор Коняга. Усі вони - викладачі нашої музичної школи. Ці люди присвячують улюбленій справі свій вільний час, адже збираються на репетиції після роботи.

- Чим дивуєте сучасного вибагливого слухача?
- Я як директор доклала максимум зусиль, аби були пошиті більш сучасні костюми, закуп­лені нові інструменти тощо. Відтак, колектив запрацював з новими силами, піднесенням, енергійністю та завзятістю. У 2014 році ми при­думали собі назву, і тепер це також допомагає нам завойовувати свого слухача. Завдяки та­ким перетворенням у 2015 році ансамбль за­хистив звання «Народний аматорський колек­тив». Ми також постійно працюємо над удо­сконаленням відчуття форми та стилю твору, артистичністю, легкістю, неповторністю та своєрідністю виконання. Колектив має у своєму активі різнопланові концертні програми для проведення святкових заходів на підприємствах та в установах села, району й області. Є й програма для участі у фестивалях та конкурсах різних рівнів.

- Про деякі досягнення «Колорит-стилю» ми вже писали на шпальтах «НД». Чим ще можете похвалитися?
- Як я вже зазначала, ансамбль має достат­ньо довгу історію і безліч нагород. Утім, серед останніх наших здобутків - почесна грамота за участь у відкритому регіональному фестивалі народно-інструментальної музики «Приінгулецька хвиля», який проходив у Великій Олександрівці. Крім того, вже у 2016-му колектив став лауреатом в номінації «Інструментальні ансамблі» та володарем гран-прі» III Всеукраїнського фестивалю ансамблевої музики «RONDO» (м. Харків). Разом з тим, найбільшим нашим досягненням є участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі мис­тецтв «GOLDEN LION», який проходив у Львові. Там «Колорит-стиль» став лауреатом І ступеня в номі­нації «Інструментальне мистецтво» категорія «Професіонали» та отримав сертифікат на 300 євро для участі в Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зірко­вий бриз» в Болгарії. Саме ця перемога дозволила нам на початку липня представити інструменталь­не мистецтво України за кордоном.

- Розкажіть про виступ у болгарському Кітені. Які враження залишилися в учасників ансамблю та як сприйняли українську творчість закордонні глядачі?
- Звісно, емоцій багато. Нас тепло зустрі­чали, вітали бурхливими оплесками. Найбільше ж втішає те, що вдалося заслужити справді ви­соку оцінку журі та схвальні відгуки про роботу колективу. Завдяки вдалому виступу «Колорит-стиль» здобув блискучу перемогу, кубок та дип­лом І ступеня. Всіх учасників ансамблю та його керівника нагородили дипломами міжнародно­го зразка.

- Чи підтримують вашу справу в рідному селі?
- Безумовно, ми відчуваємо величезну підтримку від місцевих жителів. Крім того, без допомоги ми не змогли б виступити у Кітені. Від імені всього колективу хочу висловити подяку районній та обласній владі. Вони завжди нам допомагають. Неабияких зусиль докладають й сільський голова Володимир Желуденко спільно з місцевими фермерами. Щиро вдячні всім за небайдуже ставлення до розвитку культури на селі!

- Які культурні вершини плануєте підко- рювати в найближчому майбутньому?
- Зараз ми натхненні нещодавньою перемо­гою, тому активно працюємо над розширенням репертуару, вдосконаленням виконавської май­стерності та залученням нових учасників. Уже в серпні маємо отримати сертифікат та запро­шення для участі в європейських фестивалях у Чехії, Австрії, Італії та Франції. їх починають про­водити з жовтня. Поки ж намагаємося знайти спонсорів, які допоможуть організувати поїздку. Всі учасники «Колорит-стилю» будуть неймові­рно вдячні тим, хто візьме на себе фінансове за­безпечення свята української музики під євро­пейським небом.

- Дякую за розмову. Творчих успіхів вам і нових перемог!

Ольга Ющенко
«Новий день».- №33 (5236).- 10.08.2016.- стр.20

 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page