on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Visual art > Art education in Kherson > Талантів Таврії скарбниця

 

Талантів Таврії скарбниця

10.04.2008

Справжніх вундеркіндів у галузі культури готує один з наймолодших і найяскравіших факультетів Херсонського державного університету. Фахівці не помиляються, називаючи факультет культури та мистецтв ХДУ кузнею високопрофесійних кадрів для закладів та колективів культури і мистецтв, театрів і телебачення, а також творчою майстернею кращих педагогів музичної культури, образотворчого мистецтва, хореографії та Інших напрямів.

Не випадково програма святкування 10-річного ювілею факультету складається з найпомітніших заходів у культурному житті Херсона упродовж квітня-травня: художні виставки, регіональний конкурс хореографічних колективів «Натхнення», концерти інструментальної та вокально-хорової музики в залі художнього музею ім. Шовкуненка, вистави театру «Студі-Арт». Початок відзначення іменин професорсько-викладацький склад факультету ознаменував прес-конференцією у прес-клубі «Нового дня». Втім, навіть цей захід видався незвичного формату, адже ювілей — це не лищє констатація здобутків, а й їх демонстрація. Тож журналісти мали нагоду переглянути експозицію полотен — дипломних робіт випускників кафедри образотворчого мистецтва, виробів зі шкіри, скульптур, паперопластики, ікебани, художнього розпису. До неповторних робіт причетні справжні молоді майстри, майбутні видатні художники та скульптори, дизайнери. На суд публіки представили також відеоряд робіт студентів-кіномайстрів, режисерів та акторів, співаків і музикантів, танцювальних, колективів й оркестрів. З таким потужним потенціалом вихованці факультету підкорюють професійну сцену, стають улюбленцями публіки. Тут відточують талант, даний обдарованим людям від Бога, вчать незрадливо любити ремесло, яке стає сенсом подальшого життя, дарує естетичну насолоду оточуючим. Кожен зі студентів — особистість і індивідуальність, яка проявляється у невсипущій творчості, непосидючості, горінні улюбленою справою.

Тож десятиліття наполегливої праці та зусилля справжніх ентузіастів, фахівців вищої проби різних галузей культури та мистецтв, об'єднаних благородною метою, зробили з факультету культури та мистецтв культурно-просвітницький центр південного регіону України. Нині без його вихованців не обходиться жодне грандіозне свято в обласному центрі. Виступи студентів стають окрасою програми будь-якої культурної події на сценах обласних академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, театру ляльок та філармонії, на престижних концертних майданчиках Херсона, України та її столиці, і навіть за межами нашої держави.
Особливість факультету й у тому, що, приймаючи нове поповнення, тут увагу звертають передусім не на рівень отриманих загальноосвітніх знань, а на талант, обдарованість майбутніх студентів. Адже неможливо навіть за 5 років навчити людину співати, малювати, стати віртуозним музикантом чи танцівником, якщо природа не заклала в ній цих талантів. «Вчитись на факультеті — дороге задоволення, — зізнався його декан, заслужений працівник культури України Микола Левченко. — Я маю на увазі не вартість навчання за контрактом, яке дешевше, ніж на інших факультетах. Дорого обходиться підготовка фахівців, яким доводиться витрачатись на придбання музичних інструментів, костюмів, фарб та пензлів, нотного мате-ріалу тощо. Багатою є й матеріальна база факультету: відкрили власну виставкову залу, для підготовки спеціалістів створено низку спеціалізованих майстерень, навчальний процес достатньо комп'ютеризований».

Викладачі пишаються, що виплекали десятки діячів культури та мистецтв. Серед них — заслужені та народні артисти, солісти Національної опери України, Шевченківського будинку творчості м. Києва, солісти й артисти балету обласних академічних театрів опери та балету і філармоній, члени Національної спілки художників України, редактори та ведучі телерадіокомпаній, призери мистецьких конкурсів, майстри мистецтв. Вихідцями факультету є вже відомі гурти «Степ», «Індиго», театр танцю «Ритми планети», ансамбль «Пульс», фіналістка конкурсу «Ти — зірка» Євробачення-2006 Анастасія Лушнікова та багато інших. Закінчили факультет і зірки херсонської сцени — актори обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Генрієтта Пташник та Олена Галл-Савальська, Ружена Рубльова та Олександр Мельник, Сергій Кияшко та Сергій Михайловський.

Упродовж 10 років плідної роботи склалися міцні ділові та творчі зв'язки. Оволодіння найновішими здобутками науки та культури дозволяють студентам почуватися справжніми професіоналами у царині мистецтва. Творчому розвитку сприяють створені при кафедрах факультету колективи: народний ансамбль «Чубарики» (керівник Василь Чуба), народний ансамбль танцю «Ладовиця» (Валентин Васяк), народний учбовий театр «Студі-Арт» (Лідія Лимаренко), симфонічний оркестр під керівництвом Святослава Марцинковського, струнний квартет (Ольга Захоженко), хорова капела та вокальний ансамбль «Ретро» (Наталія Гунько). Для ще більшого професійного росту, окрім викладачів факультету, зі студентами працюють запрошені фахівці, зокрема, провідні педагоги Київського державного університету театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого.

Творчі колективи студентів кафедри неодноразово ставали лауреатами та переможцями на престижних фестивалях та конкурсах. На кафедрі образотворчого мистецтва викладають професійні художники — представники різних шкіл та напрямів мистецтва, члени Спілки художників України. Студенти перемагають у численних обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставках -конкурсах. Вихованці кафедри хореографії вже звикли до виступів на професійній сцені. Вони брали участь в українсько-американському проекті «Молода Америка — молода Україна», з успіхом пройшли концерти у Франції, їх виступи прикрашали концертні програми в Національному палаці культури «Україна», у театралізованому дійстві «Симфонія незалежної держави» на Майдані Незалежності та багатьох інших столичних музичних подіях і святах, вони мали честь відкривати фестиваль «Мельпомена Таврії».

Гідно представляють вуз симфонічний оркестр та оркестр народних інструментів, ансамблі скрипалів та бандуристів, народних інструментів, «Троїсті музики» та «Диксиленд». Серед викладачів кафедри вокалу та хорових дисциплін чимало видатних діячів культури та мистецтв. Кращі з кращих беруть участь у престижних вокальних конкурсах та фестивалях. Велика заслуга у закріпленні отриманих студентами знань належить першому проректору ХДУ, заслуженому діячу мистецтв та заслуженому працівнику культури України професору Олегу Мішукову — режисеру-постановнику численних концертів та театралізованих свят і вистав. А ще студентам прищеплюють любов до ближнього через благодійні заходи, які проводять для тих категорій населення, які потребують до себе уваги й теплоти, адже майбутній діяч мистецтв повинен бути з іскрою Божою — безкорисливо дарувати людям часточку власної душі. 10 років студенти факультету культури та мистецтв ХДУ складають гідну конкуренцію випускникам навіть столичних профільних закладів, бо випещені з особливою любов'ю викладачів-професіоналів.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новий день.-2008.04.10

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page