on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Show > Festivals of Tavria > «Таврійська родина»

«Таврійська родина»

27 серпня в Генічеську відбувся XIII Всеукраїнський фестиваль національних культур «Таврійська родина». Нинішнього року золотаві піщані береги з лагідними обіймами перлинних хвиль запросили гостей-«радичів» на «Смолоскипове весілля».
Ha свято прибули національні колективи з Луганської, Чернівецької, Сумської, Харківської, Івано-франківської, Запорізької, Волинської, Вінницької, Херсонської областей, АР Крим, з Нижнього Новгорода (Росія) зі своїми самобутніми, неповторними творчими вітаннями українською, молдавською, румунською, турко-месхетинською, татарською, російською, єврейською, німецькою, білоруською, польською, грецькою, ромською мовами.

Різнобарвне, гомінливе та колоритне весілля, за оригінальним задумом головного режисера свята заслуженого працівника культури України Олександра Величка, розпочалось яскравим театралізованим дійством з елементами народної обрядовості. Як і годиться на весіллі, кожен гість — національний колектив, пройшовши по святково вбраному стадіону, з повагою був представлений публіці головною «свашкою» — незмінною та незрівнянною ведучою свята Ольгою Мелімукою. Самодіяльні артисти, ідучи повз чисельних глядачів, вітаючись та приймаючи щирі аплодисменти і теплі усмішки присутніх, підходили до весільної брами, де на них вже чекали «весільні свашки», вимагаючи викупу. Щоб завітати на весільне подвір'я та пройти через весільну браму, кожен колектив виконував художній номер-візитку, після якого «світилки» пригощали їх чаркою вина, окроплювали водицею азовською та супроводжували до імпровізованих весільних лав.

Свій «викуп» у формі національних танців та пісень представили 30 аматорських колективів та окремих виконавців, які вже тринадцятий раз завітали до рідної фестивальної господи, відчули биття доброзичливих сердець братів і сестер одного батьківського дому, розділили любов до народної творчості, до своїх національних коренів та родинних джерел. А колективи-гості, які вперше завітали на фестиваль, мали змогу познайомитись з багатющою, мальовничою національною культурною палітрою інших народностей та подарувати свої творчі вітання побратимам.

Але на цьому дійство не закінчилось. Головна весільна свашка люб'язно представила «молодих» — Смолоскипа та Великодню Свічку, і за народною традицією, гостей обдарували весільними шишками. Керівники творчих колективів, прийнявши дари, рушили до «молодого» разом з весільним потягом, що привіз «наречену». У чисельних глядачів та учасників фестивалю затамувало подих — біля головного фестивального Смолоскипа керівники творчих колективів, пронісши часточку вогника свого серця, через свічечку у своїй весільній шишці, запалили велике вогняне Серце любові та повага, злагоди та порозуміння, миру та братерства між народами. А далі, як водиться, — запальні весільні танки на усьому святковому полі. Привітав «молодих», гостей фестивалю заслужений артист України Василь Данилюк.

Так, у весільних традиційних дійствах та веселощах непомітно прийшов час гала-концерту, який з особливим запалом розпочали кримськотатарський ансамбль пісні та танцю «Лале» (керівник Ірина Єчина) та кримськотатарський ансамбль танцю «Дагалар» Новоолексіївського селищного будинку культури Генічеського району (керівник Ісмет Челєбієв). Гірськими струмочками розливались пісні та інструментальні твори колективів з Івано-франківщини — народного хору «Прикарпаття» {Ярема Павлик), фольклорного ансамблю «Терниця» села Ківерці Волинської області (Алла Кірик), ансамблю сучасного танцю «Фантазія» (Олена Шаркова) та народного хору «Любисток» з міста Суми (Андрій Свербло). Багато років поспіль «Таврійська родина» радіє творчому спалаху та любові до мистецтва учасників зразкового ансамблю інструментальної музики «Саратовские гармоники» з села Ручьї Роздольненського району АР Крим (керівник Валентин Разумов).

Завершилось фестивальне дійство розкішним феєрверком, який ще більше зігрів душі та серця кожного з учасників та гостей «Смолоскипового весілля». Головна свашка-ведуча побажала усім щастя та радості, миру і злагоди, порозуміння та взаємодопомоги, чистого неба, запашного хліба. До нових зустрічей, «Родино»!

Лариса Варега
“Новий час”.- №36 (171).- 09.09.2010.- стр.15

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page