on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Tourist shelter is the «Draconian farmstead»

Туристичний притулок "Драконяча садиба"

 

«У двох кроках від міста ... і такі дикі місця»
Михайло Підгайний

«Драконяча садиба» (вона ж творча дача, заміський арт-салон) розташована у плавнях  на північному краю Великого Потьомкінського острова на Нижньому Дніпрі, за кілька кілометрів від Херсона нижче за течією.

Великий Потьомкінський острів - одна з найбільших (понад 25 км2) островів у дельті Дніпра. З цим островом історики пов'язують місцезнаходження стародавнього Олешшя - останнього слов'янського поселення на шляху «З варяг - у греки».

Зараз більшу частину периметра острова займають ділянки старих дачних селищ, що простягаються вузькою (50-100 м) смугою вздовж практично незайманих плавнів, з традиційною для них флорою і фауною.

Відсутність колісного транспорту і електрики, а також архітектурні традиції «мінімалізму» дачного будівництва 60-х років багато в чому консервують на острові атмосферу півстолітньої давності, тому не рідкісні випадки, коли цю обитель тихих садівників і медитуючих на поплавок рибалок відвідують любителі відпочинку на природі та вибирають для творчої самоти люди, не чужі мистецтву ...

Вузька і мальовнича прибережна стежка утворює своєрідний прогулянковий теренкур, що виводить, через кожен кілометр шляху, до причаів для великих катерів - «річкових трамвайчиків». Малими ж причалами берег усіяний буквально на кожному кроці.

«Драконяча садиба» знаходиться на П'ятому причалі Вільхового Дніпра, куди можна потрапити будь-яким видом водного транспорту з Херсона: «річковим трамвайчиком», баркасом, моторним човном, на байдарці або яхті.

Для любителів пішохідних прогулянок краща наступна схема: маршрутним таксі № 29, № 36 до кінцевої в Нафтогавані, звідти перевізники на моторному човні за лічені хвилини переправляють своїх пасажирів на острів в районі Другого причалу, далі - берегом.

Туристичний притулок зі звичайних старих дачних будиночків приймає насамперед гостей, які шукають «м'якого» екстриму, які знаються на хороших комарах, розуміються на солов'їному співі та жаб'ячому хорі, які вміють відрізняти звичайних вужів від «шахових» змій, а водяну черепаху від ондатри. Рівень наданих зручностей мінімальний, чого не можна сказати про можливі враження.

Оригінальний, а часом незабутній набір їх можна отримати під час:
• Водних прогулянок по озерах і протоках (головний партнер - «Водний лабіринт»)
Бердвотчинга
• Несподіваних зустрічей з мешканцями плавнів
• Пленерів для художників і фотографів
• Знайомства з деякими арт-об'єктами та гостями садиби


Серед гостей «Драконячої садиби» можна відзначити представників фотоклубу «Свіжий погляд», студії «Артефакт», ТОН «Ключ», Херсонського краєзнавчого музею, літературного клубу «Чумацький шлях» та окремих творчих особистостей їх різних країн.

Шукачам адреналінових пригод окремо пропонуються міні-експедиції вглиб острова в непрохідні для обивателів плавневі зарослі. 

Контакти: kochagalina@mail.ru

 

Galleries


From fotopleners on the Draconian farmstead

Appearances, created on the Draconian farmstead.

Surrounding Dragonmaw estate 1

Surrounding Dragonmaw estate 2

Articles

02.12.2009 Real cossack kulesh
3. 28.01.2010 00:51
Евгения

Возникла идея создать видеоролик, а в дальнейшем - фильм о Херсоне,  где будут подробно показаны все наши красивые места.

Можно поделиться с редакцией своим видением практических шагов в этом направлении...

2. 25.01.2010 15:04
tavrik

А может и к счастью, что "мало кто о них знает" ?  
Относительная труднодоступность  глубин плавней позволяет сохраниться там еще некоторым природным оазисам. Насколько известно редакции портала, маршруты уже разрабатываются. В частности, готовятся байдарочные экспедиции-фотопленэры вглубь Большого Потемкинского острова, где прячутся многие километры проток и немало озер. В чем-то это настоящая terra incognita...

1. 25.01.2010 13:46
Евгения

Прекрасные места, к сожалению, мало кто о них знает. Хочется увидеть фото турприюта. На какое количество туристов рассчитано? И конечно цены: проживание + питание. Предлагаю разработать маршрут "Водный лабиринт"- "Драконья усадьба" . Сделать тур выходного дня. Экскурсия на байдарках по Днепру, обед (ужин) , ночлег в усадьбе. Расcчитать стоимость тура, время экскурсии, количество туристов.

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page