on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Творчий звіт Скадовського району
All news

27.02.2018 10:16

Творчий звіт Скадовського району

23 лютого на базі Скадовського РБК відбувся перегляд колективів, що носять звання «народний (зразковий) аматорський колектив». Це почесне звання в районі мають: фотостудія «Парус», художня студія «Палітра» та 14 різножанрових колективів.

У виставковій залі Скадовського РБК експонувалась виставка із 40 робіт вихованців та випускників художньої студії «Палітра» (керівник М.Бут) під назвою «Творче диво руками дітей». Картини виконані у різних техніках образотворчого мистецтва: графіка, акварель, гуаш, пастель, сангіна, кольоровий олівець. Чудові роботи студійців постійно презентуються на різноманітних виставках та конкурсах.

Вже 34 роки при Скадовському РБК плідно працює фотоклуб «Парус» (керівник О.Бєлоус). Учасники цього об’єднання беруть активну участь у творчому житті свого міста та області. Кращі роботи клубівців зараз експонуються у «Галереї життя» Херсонського обласного онкологічного центру.

У районі працює три хореографічні колективи зі званням: «Каприз» Новомиколаївського СБК (керівник Н.Пушкова), «Каравела» (керівники Л. та В. Шаронови, Н.Уварова) та «Провінційний балет» (керівник Н.Шептухіна) Скадовського РБК.

Народний аматорський хореографічний колектив «Провінційний балет» представив декілька номерів акробатично-спортивного спрямування, хоча у програмі були заявлені сучасні хореографічні номери. Хореографії сучасної культури і сучасних стилів танцю не було. Це було виконання елементарних акробатичних, спортивних та гімнастичних вправ під музичний супровід: шпагати, мостики, перевороти, колеса, фляки, стійка на руках, перекиди та ін. До того ж, в одному з номерів виконання цих елементів відбувалося з великими музичними паузами, тому таке виконання набувало «фотографічного» характеру. Щоправда, виконавці - діти різних вікових категорій - виконали усі поставлені керівником завдання та задачі. Навіть, якщо колектив обрав спортивно-акробатичне спрямування, то керівнику необхідно звернути увагу на постановку рук, спини учасників, дотягнутість ніг та стоп. Питання про підтвердження звання буде вирішено за підсумками обласного хореографічного конкурсу ім.Т.Ерліх «Весняний розмай», який відбудеться у квітні поточного року.

Зразковий хореографічний колектив «Каприз» Новомиколаївського СБК представив на огляд комісії три номери. Діти молодшого шкільного віку виконували польку з використанням танцювальної лексики центральної України, але різноманіття рухів було обмеженим, використання танцювального простору та танцювальних малюнків були відсутні. Керівнику було запропоновано більш ретельно вивчити спеціальну хореографічну літературу, де надається методика виконання рухів українського народного танцю. Також треба попрацювати над характером, манерою виконання композиції та завершеністю образу. В цілому хореографом-постановником була витримана культура: сценічна, лексична, естетична і культура виконання хореографічного номеру. Хореограф від танцівників домоглась колективного, ансамблевого виконання танців. Питання про підтвердження звання буде вирішено за підсумками обласного хореографічного конкурсу ім.Т.Ерліх «Весняний розмай», який відбудеться у квітні поточного року.

Народний ансамбль спортивного бального танцю «Каравела» представив програму у жанрі «формейшн», де учасниками були діти різних вікових категорій, танці з європейської програми (віденський вальс з елементами фігурного вальсу та повільний вальс) і танці латиноамериканської програми (ча-ча-ча, румба, самба, джайв). Все було витримано у певній танцювальній лексиці, яка відповідала віковим особливостям виконавців. Керівникам було запропоновано приділити увагу гімнастиці, розвитку гнучкості та розтяжкам. Також не дуже вдалим було музичне оформлення номеру. Кожний фрагмент нового танцю не мав своєї музичної точки завершення, або не чітко лунав початок наступної музичної теми. В цілому колектив показав себе на високому рівні, дотримуючись канонів спортивного бального танцю і представив різноманітну хореографію у вигляді сольного виконання, конкурсного парного виконання та виконання формейшн. Керівники колективу - досвідчені професійні педагоги, які використовують форми і методи виховання, що базуються не лише на європейських та латиноамериканських традиціях, а й базуються на українських народних традиціях, кращих надбаннях національного мистецького виховання.

Робота вокальної студії «Всі разом» (керівник Ю.Луканов) була представлена декількома вокальними формами: соло, дуетом, квартетом та загальним ансамблем. Учасники студії продемонстрували чистий унісон, гарну дикцію, динаміку, вдало підібраний репертуар, відповідно до віку учасників. Треба попрацювати над звукоутворенням, яке іноді було крикливим.

Колоритним та автентичним був виступ фольклорного ансамблю «Бабусі» Лазурненського СБК (керівник В.Демчук). Добрий характерний заспів, монолітний грудний кантовий спів, неперевершена виводчиця залишили не забутнє враження.

Хорошим, чистим був виступ хорового колективу «Пролісок» Скадовської ДШМ (керівник М.Мавріді). Треба звернути увагу на динаміку, більш вільну подачу звуку хористами.

Не зовсім зрозумілими у плані жанрової манери були виступи вокального ансамблю «Вербиченька» Лазурненського СБК (керівник В.Демчук) та ансамблю народної пісні «Доярочка» Михайлівського СБК (керівник І.Безердян). Обидва колективи мають великий досвід роботи, але останнім часом знизили свій виконавський рівень. Не зрозуміла манера виконання, відверто відкритий звук, відсутність загального ансамблю та не завжди вірна трактовка пісенного твору спонукали говорити про неможливість сьогодні підтвердити звання.

Гарне враження справив оркестр народний інструментів Скадовської ДШМ «Садко» (керівник І.Щеренко). Великий склад, повноцінно укомплектовані оркестрові групи, оригінальні обробки творів, які робить сам керівник. Треба працювати над динамічними відтінками, чітко дотримуватись темпоритму, а також не забувати про емоційність та артистизм. Питання про підтвердження звання буде вирішено за підсумками регіонального фестивалю-конкурсу народного музикування «Чумацький шлях», який відбудеться у травні місяці.

Не зовсім вдалий репертуар було вибрано для підтвердження звання у вокальному ансамблі РБК «Лебідка» (керівник В.Долгополова). Колектив прекрасно володіє сучасною академічною манерою співу, а на перегляді демонстрував вокальний твір у народній манері (із репертуару ансамблю пісні і танцю «Льонок»), що суперечить його направленості, знижує і нівелює творчий потенціал.

На високому рівні показався ансамбль народної пісні «Радість» РБК (керівник Л.Фабрикова). Колектив має прекрасний, гарно зіспіваний склад, високу виконавську майстерність та сценічну культуру, добре підібраний репертуар.

Виступ квартету «Любисток» Новомиколаївського СБК (керівник С.Пашковський), як завжди порадував своєю неповторною харизмою, красивим вокальним викладенням, хоча при виконанні твору «Українське весілля» трохи не вистачило характеру.

Вдалим був виступ претендента на присвоєння звання – мішаного квартету «Калини цвіт» Михайлівського СБК (керівник А.Токарчук). Колекттив продемонстрував свою манеру, стиль, звукоутворення, гарні фонограми супроводу, динаміку та емоційне виконання. Необхідно більш ретельно попрацювати над тембральним ансамблем у чоловічій групі та загальною вокальною культурою.

Неперевершеним був виступ дитячого біг-бенду «Сурма» РБК (керівник В.Білошапко), який вразив своєю майстерністю, неповторними емоціями, прекрасними солістами-музикантами, чітким та драйвовим викладенням музичних творів.

Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації:

підтвердити звання «народний» і «зразковий» наступним колективам:

- біг-бенду «Сурма» РБК, керівник Валерій Білошапко;

- естрадній студії «Всі разом» РБК, керівник Юрій Луканов;

- ансамблю спортивного бального танцю «Каравела» РБК, керівники Лариса та Володимир Шаронови, Наталія Уварова;

- фотостудії «Парус» РБК, керівник Олексій Бєлоус;

- художній студії «Палітра» РБК, керівник Микола Бут;

- чоловічому квартету «Любисток» Новомиколаївського СБК, керівник Степан Пашковський;

- ансамблю народної пісні «Радість» РБК, керівник Любов Фабрикова;

- фольклорному ансамблю «Бабусі» Лазурненського СБК (кер. Валентина Демчук);

- вокальному ансамблю «Лебідка» РБК, керівник Валентина Долгополова;

- дитячому хоровому колективу «Пролісок» ДШМ, керівник Марія Мавріді;

- хореографічному колективу «Провінційний балет» РБК, керівник Наталія Шептухіна та хореографічному колективу «Каприз» Новомиколаївського СБК, керівник Наталія Пушкова - за підсумками обласного хореографічного конкурсу ім.Т.Ерліх «Весняний розмай»;

- оркестру народних інструментів «Садко» ДШМ, керівник Ірина Щеренко - за підсумками регіонального фестивалю-конкурсу народного музикування «Чумацький шлях»;

залишити на повторний перегляд до жовтня поточного року:

- ансамбль народної пісні «Доярочка» Михайлівського СБК, керівник Іван Безердян;

- вокальний ансамбль «Вербиченька» Лазурненського СБК, керівник Валентина Демчук;

присвоїти звання «народний аматорський колектив»:

- мішаному вокальному квартету «Калини цвіт» Михайлівського СБК, керівник Анатолій Токарчук (за умови наявності довідки державних фінансових органів про наявність коштів на утримання колективу);

зняти звання

- ансамблю танцю «Веселые ребята» РБК, у зв’язку зі звільненням керівника та відсутністю колективу.







Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page