on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Visual art > Kherson regional museum of art by A. Shovkunenko > Створені між ударами серця

 

Створені між ударами серця

Караван верблюдів у вушку голки, підкована блоха, портрети знаменитостей на рисових зернятках... Унікальні роботи експонуються в Херсонському художньому музеї ім. О. О. Шовкуненка. Тут триває виставка мікромініатюр «Восьме чудо світу». Автор - знаменитий ук раїнський художник та скульптор Володимир Казарян.

Мікромініатюрою автор займається вже понад 40 років. За цей час створив понад 600 неповторних шедеврів, які розгледіти можна здебільшого через лупу. На виставці представлено 36 експонатів. Для рідкісного мистецтва майстер використовує як найдорожчі матеріали - слонову кістку, бивень мамонта, мармур, бурштин, пилинки коштовного каміння, так і звичайні - макові та рисові зерна, людське волосся, кристалики цукру і т. д. Одна з найяскравіших робіт пана Володимира, яку можуть побачити херсонці, мікромініатюрний букет троянд.

- Ця робота збиралася з багатьох частин. Троянди створені з риб’ячої луски, пофарбовані спеціальними фарбами. А стеблинкою слугує людська волосинка, - розповідає Володимир Казарян, котрий особисто представив свою виставку.

У світі існує не більше десяти майстрів, здатних працювати з мікромініатюрами. Шкіл, де навчали б такому мистецтву, не існує, як і інструментів для створення мікромініатюр, їх автор виготовляє власноруч, окремо для кожного експоната. Спочатку робить ескіз, а вже потім підбирає технологію, за допомогою якої народжується витвір. Працює під спеціальними мікроскопами, які збільшують предмети у сотні разів.

За той час, що займається мікромініатюрою, освоїв низку професій. Тут потрібно бути і художником, і скульптором, і інженером, і конструктором, при цьому володіти масою якостей, вже не говорячи про фантазію. Само собою зрозуміло: вічні супутники автора - наполегливість, концентрація уваги, терпіння і сила волі, А ще - віра в успіх, кінцевий результат.

Цікаво, що у митця немає улюблених робіт, адже всі однаково для нього цінні, туди ж бо вкладені зусилля і час. На кожен шедевр автор витрачає до трьох місяців. Свою справу називає мистецтвом на межі людських можливостей. Бо в буквальному сенсі працює, затамувавши подих, між ударами серця. Як же по-іншому, коли створюється портрет на зернятку, сотою частиною людської волосинки?.. Кожна робота для автора - як медитація. Перед народженням чергового шедевра Володимир Казарян готує і тіло, і душу.

- Особливий настрій має бути, тому що це своєрідний транс. Багато днів голодую, аби втихомирити організм від всіх мирських турбот і зануритися в такий спокійний стан, атмосферу творчого умиротворення. Це як медитація, коли на кілька годин нічого більше не існує і ти відключаєшся, - розповідає автор.

Важко збагнути, але в мікромініатюру Володимира привело авіамоделювання, у гурток з якого записався у дитинстві. Сконструювавши кілька мінікопій літаків, хлопець прагнув досягнути величини сірникової коробки. Впоравшись із завданням, поставив собі нове - змайструвати ще менший виріб. Так поступово й дійшов до роботи під мікроскопом. Взагалі ж усім, що вміє, митець зобов’язаний своєму батькові. Едуард Казарян був не менш талановитим художником. Він заслужений діяч мистецтв Вірменії, котрий і заснував жанр мікромініатюри. Окрім того, прославився як музикант і композитор, виступав у багатьох країнах. Володимир завжди вважав батька своїм дороговказом, зіркою, яка освітлювала шлях.

- Думаю, що кожен майстер приходить у цей світ з певною місією. От моя місія полягає у тому, щоб дарувати світові радість через свої витвори мистецтва, створювати щось унікальне, щоб надихати людей на власні творчі подвиги, - розповів Володимир Казарян.

Роботи генія з України, який називає себе громадянином світу, мають знаменитості, зокрема Арнольд Шварценеггер. У Вілла Клінтона є власний портрет на рисовому зерні, а в Леоніда Кравчука - мікромініатюрний букет троянд. Цікаво, що в автора цих шедеврів навіть немає звання народного художника. Говорить, що йому це непотрібно. У Володимира Казаряна давно світове визнання.

Виставка «Восьме чудо світу» побувала у всіх регіонах України і багатьох країнах. У США її внесли до переліку 10 найдивніших видовищ світу. У Херсоні мікромініатюри експонуватимуться щонайменше місяць. Ціни на квитки доволі символічні: 45 гривень для дорослих і 35 - для дітей, студентів та переселенців.

Марина Савченко

Джерело інформації: «Новий день».- №41 (5502).- 13.10.2021.- стр. 16

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page