on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > International biennale arts textiles “Skifiya” > Ukrainian the first bonus on international exhibition Text


Розмаїття тканин, блискучі камінці та бісер, різні техніки плетіння і вишивки, нестандартне бачення світу - все це гармонійно переплелось у роботах учасників міжнародної виставки з художнього текстилю «Скіфія». Вона відбулась у Херсонському краєзнавчому музеї. За естетичним задоволенням і натхненням до нашого міста приїхали митці з різних країн.

«Скіфія» - це єдиний престижний міжнародний симпозіум та виставка з художнього текстилю в Україні, що включає показ моди, майстер-класи та пленер. Її організатори - члени Європейської Текстильної Мережі Олена Єгорова та Андрій Шнайдер.

Така подія відбувається на Херсонщині вже всьоме. Цього разу на ній представили роботи художники з 21-єї країни. Зокрема, Англії, Бельгії, Італії, Перу, США, Японії, України та інших.

Щороку серед учасників виставки обирають трьох переможців, їх нагороджують медалями та преміями. Третє місце на «Скіфії» посів японський художник Кіоко Уеда з роботою «Його життя». Друге з трійки кращих -полотно «Відпочинок воїна світу», яке створив Максімо Лаура з Перу.
Максімо Лаура, Перу: «Я завжди намагаюсь досліджувати різноманітні техніки плетіння, що помітно у моїх роботах. «Відпочинок воїна світу» - це полотно, виконане із застосуванням змішаної техніки, зокрема, гладкого шиття, ручної вишивки, ткацтва тощо. Надихнула мене на створення цієї роботи південно -африканська культура».

Найвище організатори виставки оцінили хист української художниці Олени Шуміліної. За свої роботи «Козак Мамай» та «Свята Варвара» вона отримала першу премію. Художнім текстилем Олена зацікавилась лише 4 роки тому. Тоді вона прагнула просто якісно виконувати свою роботу і отримувати від неї задоволення. А тому таке визнання було для художниці справжньою несподіванкою.

Аби створити справжні витвори мистецтва, Олена Шуміліна використала бавовну та шовк. Оздобила їх бісером і застосувала техніку ручної вишивки та вистібки. А натхнення вона почерпнула з українського барокко.

Олена Шуміліна, художник монументально-декоративного мистецтва, член Національної Спілки художників України: "Мне очень нравится украинское барокко и украинский авангард начала прошлого века. Этим и вдохновляюсь. И народним шитьем, и использованием нашей вышивки, и использованием самых различных фактур, созданных и нашими простыми тканями: набойками, холстами, льнами".

Художниця зізнається, що вона не шиє блоками, як це прийнято в американському петчворку. Їй більше подобається, коли квілт зібраний вручну. На її полотнах майже немає машинних швів. Вона віддає перевагу ручній вистібці. І саме це доторкання до матеріалу як до першооснови і дарує найбільше задоволення.

Зустріч поціновувачів мистецтва не обмежується лише виставкою. За традицією вони стали учасниками конференцій та професійних майстер-класів з художнього текстилю.


Ірина Іванець\\ Херсон Маркет №27(129), 2008- 07-03, стр19

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page