on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Відбулася обласна нарада директорів!
All news

21.10.2019 13:25

Відбулася обласна нарада директорів!

 

17 жовтня на базі «Світлиці» Херсонського обласного Центру народної творчості відбулась обласна нарада директорів міських, районних Будинків культури та базових клубних закладів об’єднаних територіальних громад.

Основною темою семінару була робота клубних закладів в умовах децентралізації держави. На зібрання прибули 56 представників закладів культури з 33 громад області. Відкрив нараду директор ОЦНТ Володимир Капелюшник. Учасників привітала начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Світлана Думинська, яка ознайомила присутніх з основними напрямками стратегії та планом дій уряду по розвитку галузі культури.

Специфікою роботи клубних закладів в умовах децентралізації поділились керівники структурних підрозділів: Зеленопідської ОТГ – Валентина Нікітіна, Горностаївської ОТГ – Тетяна Шептун, Костянтинівської ОТГ – Світлана Новохижня, Долматівської ОТГ – Лариса Гук. Кожен виступ визивав актуальні запитання та жваве обговорення.

Актуальною була тема участі закладів культури у різноманітних грантових програмах та конкурсних проектах, які зараз стали однією з вагомих складових фінансування культури.

Своїми напрацюваннями у цій сфері поділились: Ірина Цой - начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради та Оксана Пасічник – директор Високопільського Центру культури і дозвілля, громади яких стали переможцями у конкурсі мистецьких проектів «Малі міста - великі враження».

Про цікавий досвід інноваційних форм роботи розповіла директор Каховського районного Будинку культури Інна Матросова, представивши Арт-Платформу «КолоСВОГОроду» з відкритим простором, презентація якої відбулась під час відкриття виставки «Вишиваний живопис Анжеліки Рудницької».

На нараді активно обговорювались і напрямки діяльності новоствореного Міністерства культури, молоді та спорту у різних сферах суспільного життя, де чітко не визначена роль клубних закладів та аматорського мистецтва взагалі. Було внесено багато пропозицій щодо збереження аматорського мистецтва та клубних закладів як основних, що зберігають та популяризують народну творчість, в тому числі нематеріальну культурну спадщину.

Піднімались питання щодо запровадження культурної субвенції з державного бюджету як це є в галузях освіти та охороні здоров’я та перегляду Єдиної тарифної сітки - схеми тарифних розрядів посад керівних працівників та спеціалістів галузі народної культури в сторону підвищення, щоб не урівнювати їх заробітну плату з технічним персоналом, як це є на сьогодні.

Усім семінаристам було роздано друковану продукцію, яку підготував ОЦНТ: методично-репертуарний Альманах «Культура – це ми!», збірку віршованих творів поетів-аматорів Херсонщини «Ми народились в Таврійському краї» та збірку «З любов’ю до рідного краю» сценаріїв - переможців обласного конкурсу до 75-ї річниці створення Херсонської області.Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page