on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> People > Visual art > Zagorodnyuk Fedor Ivanovich > Він працює заради насолоди людей

 

Він працює заради насолоди людей

15.02.2007

12 лютого у художньому виставковому залі відкрилася персональна виставка видатного херсонського художника Федора Загороднюка «Суцвіття відомих імен», присвячена 55-річчю творчої діяльності та 85-річчю від дня народження митця.

За будь-яких часів у будь-якому суспільстві є особистості, варті уваги і митців, і тих, для кого вони створюють картини. Приємно вразив той факт, що така важлива для міста і області подія, як персональна виставка Федора Загороднюка, не залишилася непоміченою. Серед гостей, які прийшли на експозицію, люди різного віку, різного роду занять-рідні, друзі, колеги та шанувальники таланту майстра.

Прийшли привітати майстра з днем народження і перші особи міста та області. Міський голова Володимир Сальдо привітав майстра, вручив невеличкий подарунок ювіляру, почесну грамоту «За багаторічну плідну працю та активну життєву позицію, значний особистий внесок у збагачення національної духовної скарбниці».

До поздоровлень приєдналися і помічник міського голови Зоя Бережна, заступник начальника управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації Ігор Мазур, голова Херсонської обласної Спілки художників Володимир Чуприна, голова Дніпровської районної організації Українського Союзу ветеранів Афганістану Юрій Бичковський та багато інших. Вони щиро подякували Федору Загороднюку за ту насолоду, яку він дарує людям своїм мистецтвом, та побажали йому натхнення, наснаги, творчих успіхів, нових досягнень, здоров'я.

Творча путь Федора Загороднюка дуже складна і-багатогранна. Народився художник у 1922 році в с. Гунча Гайсинського району Вінницької області. З 1937 р. по 1941 р. навчався у Херсонському училищі мистецтв, а з 1944 р. по 1950 р. - у Київському державному художньому інституті. Повернувшись до Херсона у 1954 році, активно включився у творчу діяльність як художник, журналіст та викладач. Керував студією образотворчого мистецтва у нашому місті та художньо-виробничих майстернях. На шпальтах обласної газети «Наддніпрянська правда» були розміщені його малюнки з зображенням передовиків сільського господарства та промисловості.

Федір Загороднюк проводив військово-шефську роботу у військових частинах Херсона. Щорічно брав участь у виставках обласного та республіканського, а іноді і всесоюзного та закордонного масштабу. Художник відомий як визначний пейзажист, але основний жанр його творчості - це парадний та представницький портрет. Серед відомих робіт майстра «Прозріла», «Розплата», «Одужуючий» та інші.
Федір Загороднюк-учасник Великої Вітчизняної війни. Брав участь у боях під Вінницею, Харковом, Ростовом і в обороні Сталінграда.

Нагороджений орденом Вітчизняної війни II ступеня, орденом «За мужність», медалями «За бойові заслуги», «За оборону Сталінграда» та «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 pp.», зараз він Інвалід ВВВII групи.

В Томську, де Федір Загороднюк лікувався після тяжкого поранення, розпочалась творча діяльність художника. Митець є членом Національної Спілки художників України та Національної спілки журналістів України, дипломант Міністерства культури та мистецтв України та Національної спілки художників України, ветеран праці.

Експозиція, в якій представлено близько 20 полотен, примітна тим, що всі роботи пензля талановитого майстра відкривають глядачам обличчя відомих людей України, таких як художник Олексій Шовкуненко, або чемпіон світу з боксу Віталій Кличко. Але основна частина полотен митця складається саме з портретів людей, які в свій час прославили херсонський край на теренах України і колишнього Радянського Союзу. Всі портрети визначних земляків, шанованих людей Херсонщини, мають різні характери, різні долі, різні професії. Але Федір Загороднюк об'єднав їх однією ідеєю - «людина працею велична».
Зазвичай твори справляють повне враження про його автора. Але на шпальтах газети краще, ніж поет Василь Гайдамака, про живописця, графіка і портретиста Федора Івановича Загороднюка не скаже ніхто.

Аліна ВОЛКОВА
Херсонський вісник.-2007.-15 лютого

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page