on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

30.07.2021, 14:01

Херсонців запрошують до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії

30.07.2021, 09:04

Всеукраїнський дистанційний відбірковий Фестиваль-конкурс козацької культури «Козацькі Барви» (Херсонська, Житомирська, Чернігівська області)

30.07.2021, 09:02

У Херсоні відбувся благодійний концерт на підтримку диригента оркестру "Гілея"

> Туризм, отдых, развлечения > Херсонский областной краеведческий музей > У Херсоні представили «Фронтовий Кобзар»

 

У Херсоні представили «Фронтовий Кобзар»

Пішов художник у добровольці
Херсонський обласний краєзнавчий музей може похвалитися кількома цінними історичними виданнями «Кобзаря». Тепер до них додався ще один - либонь, унікальний. У музеї презентували «Фронтовий Кобзар», де до віршів Тараса Шевченка художник-ілюстратор Сергій Пущенко додав колажі з портретами бійців 5-го добровольчого батальйону, котрі пішли на фронт у найтяжчі для держави часи - намальовані власноруч або за світлинами фотокореспондентів.

Харківський митець Сергій Пущенко сам вступив у лави добровольців буремного 2015-го. Дослужився до старшого лейтенанта (тепер у відставці) і мав гарний позивний «Маестро». Тож малював не просто фактурних хлопців, а своїх бойових побратимів, частина з яких поклала голови в боях за волю України. Деякі з цих портретів Сергій Миколайович також привіз на презентацію, і чи не в кожного з його героїв - незвичайна доля. Ось «Тихін», котрий є, мабуть, найстаршим добровольцем у сучасній історії України. На фронт у 2014-му пішли двоє його синів, котрі відважно билися з російською «десантурою» під Іловайськом, під кулями виходили з оточення. Тоді сивий батько сказав: «Діти повинні жити» і також записався у добровольці - був сапером та водієм.

«Я Україні волю сторожу»
До портретів бійці 5-го добровольчого додали свої напутні слова - проникливі й глибокі, які примушують зупинитися та вдуматися у них. Жінка-фронтовичка, приміром, вклалася в одну фразу «Не важливо, хто в тебе попереду - важливо, хто за тобою». А солдат другої штурмової роти «Друг Чечен» записав вражаючий вірш: «Не думаю, яка то буде дяка. Від зрад численних клято затужу. Але я знаю, хто я - я собака. Я найдорожче - Україні волю стережу».

Кажуть, що коли гримлять гармати,- музи мовчать. Проте доля й життєвий шлях художника з позивним «Маестро» доводить, що є на війні час і для гармат, і для мистецтва. Недарма ж народилася і виставка портретів добровольців, і «Фронтовий Кобзар» - вірші поета-бійця, українського патріота дуже органічно з ними поєднуються. Шкода тільки, що у створенні та виданні незвичайної книги її укладачу допомагали хіба що все ті ж добровольці, а ніяк не держава, і не багаті меценати - все робив за свої скромні заощадження. Та коли «Фронтовий Кобзар» нарешті побачив світ, на його презентацію радо позбігалися чиновники з облдержадміністрації та міськради. Проголошували пафосні промови, завчено тицяли Сергію Пущенку паперові грамоти. Той приймав і тільки ввічливо посміхався - мабуть, звик, що «допомога» від влади буває саме такою.

Сергій Яновський

Джерело інформації: «Новий день».- №22 (5483).- 02.06.2021.- стр. 20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.