on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.12.2021, 10:59

У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки

03.12.2021, 10:52

Херсонців запрошують до участі у конкурсі «Час творити дива»

03.12.2021, 10:44

Херсонські шеф-кухарі потрапили до рейтингу кращих кулінарів України

> Новости региона > У Херсоні презентували інсталяцію «Хайтарма. Повернення»
Все новости

29.09.2021 14:31

У Херсоні презентували інсталяцію «Хайтарма. Повернення»

У Херсоні презентували інсталяцію «Хайтарма. Повернення», що реалізується в межах проєкту «Крим. Третій вимір».

Інсталяція поєднує кілька об’єктів, зокрема, це орнаменти з написами на тканині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Був довгий підготовчий етап, сам перформанс достатньо швидко відбувся за допомогою наших друзів – художників херсонських. Ми через тему шляху, через тему повернення – повернення до своєї історичної пам’яті, до території, культури, проробляли цей орнамент, що символізує дорогу. Не завжди вона пряма, завжди є польові дороги, завжди є стоянки. Елементи у вигляді великих квітів – це і є ті місця, де ми зупиняємося, розмірковуємо, щоб, зробивши паузу, рухатися далі», - прокоментував у розмові з журналістами кримськотатарський художник-кераміст Рустем Скибін.

За його словами, це кримськотатарські орнаменти, кольорами не обмежувалися, хотіли передати контраст, яскравість сприйняття світу. Скибін зазначив, відповідаючи на запитання кореспондента агентства, що вперше виконував роботу такого масштабу і вперше у колективі з професійними художниками.

На полотнах не лише зображені візерунки, художники зробили написи – власні думки, побажання, кожен вирішував для себе сам, що хотів би передати. Як пояснив Скибін, він, зокрема, написав кримськотатарською мовою слова «Любов», «Крим».

Сьогодні на адмінмежі з ТОТ АР Крим на КПВВ «Каланчак» серед звичайних тротуарних плиток презентована ще одна інсталяція - вмонтовані керамічні фрагменти з роботами Рустема Скибіна.

«Там інсталяція зроблена у вигляді тротуарних плиток з орнаментом традиційним, у моєму стилі – 9 плиток, 9 кроків, максимально близько до пункту пропуску. Це нам нагадування – куди ми йдемо, звідки виходимо, щоб завжди пам’ятали – хто ми», - сказав Скибін.

За його словами, 9 – знакове число для кримських татар, зокрема, це пов’язано з весільними традиціями. Воно символізує початок, багатство – духовне, фізичне і матеріальне.

Започаткувала проєкт «Крим. Третій вимір», що складається із серії мистецьких подій про півострів, агенція АртПоле.

Інсталяція встановлена на території торгово-розважального центру «Фабрика», це організатори зробили для того, щоб якомога більше людей змогли ознайомитися з презентацією.

Ідея проєкту «Крим. Третій вимір» - нагадати про взаємозв’язки між материковою частиною України і Кримом, як тим, хто живе тут, так і тим, хто живе на півострові, зазначила директорка мистецької агенції АртПоле Мирослава Ганюшкіна.

«Проєкт ми не випадково робимо мистецьким… це тема досить болюча і гостра, і якщо так прямо про неї говорити, то не всі в цей діалог включаться. А нам цікаво, щоб все таки якомога більше людей долучилося. Власне, тому ми обираємо різні локації», - зауважила Ганюшкіна.

За її словами, всі учасники проєкту або з Криму, або познайомилися у Криму. Наступна точка проєкту – Київ, потім – Івано-Франківськ, а далі розписи на тканині повернуться у Херсон, де будуть інстальовані в одному з місцевих артпросторів.

Джерело

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.