on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

18.05.2021, 11:11

Арт-фестиваль «Міцелій 2.0» пройшов в Херсоні

18.05.2021, 11:01

У Херсоні відбулася творча зустріч з Вахтангом Кіпіані

18.05.2021, 10:39

Спробуйте свої сили в літературному конкурсі «Хочемо жити в Херсоні»!

> Новости региона > У Херсоні відновили меморіальну дошку українському письменнику Миколі Чернявському
Все новости

14.04.2021 09:20

У Херсоні відновили меморіальну дошку

українському письменнику Миколі Чернявському

У Херсоні відновили меморіальну дошку на історичній будівлі, де на початку 20-го століття жив Микола Чернявський, український письменник, перекладач, педагог, розстріляний у херсонській тюрмі НКВС 1938 року, коли йому було 70. 13 квітня також презентували сьому книгу серії "Літературні скарби Херсонщини" з творами та світлинами Миколи Чернявського, який був родом з Донеччини.

Вулиця Перекопська, колишній Пестелєвський проїзд. Сьогодні історична будівля, де колись жив Микола Чернявський та бував Михайло Коцюбинський, у приватній власності. Як розповідає письменник Василь Загороднюк, меморіальна дошка була тут і раніше.

"Я коли побачив, що відбувається ремонт будівлі і немає дошки – стару дошку зняли, я почав бити тривогу, але все нормально, мене заспокоїли – дошка буде, уже у новому варіанті і вона буде виконувати свою функцію. Дуже людна вулиця, люди будуть проходити, бачити, що, дійсно, тут проживав Микола Чернявський, творчість якого, на жаль, призабута, але поступово повертається", - каже Загороднюк.

 

На відкриття дошки зібралися херсонські письменники та митці. Світлана Думинська говорить, це місце важливо зберегти – воно входить до туристичного маршруту:

"Місця, де збиралися, творили видатні люди України, у Херсоні їх дуже багато. Але про це мало хто знає. Мені приємно, що ми до ювілею Миколи Чернявського і книгу випустили, і у нас навіть був туристичний маршрут саме вулицею Перекопською, тому що тут він і працював, викладав в університеті, на теперішній момент державному. Найтрагічніше, що він тут і загинув".

"Це постать, яка нерозривно пов’язана з нашим краєм і з цією вулицею, яка 80 років тому називалася вулицею Миколи Чернявського, і з початку 90-х років, зокрема, наша "Просвіта" зверталася до всіляких структур з тим, щоб цій вулиці було повернуто це найменування. Оскільки у нас часто проводять такі процедури, перейменовують вулиці, то якраз Микола Чернявський як митець і політичний діяч, який віддав своє життя за Україну, заслуговує на те, щоб ця вулиця носила його ім’я", - розказав доцент кафедри української філології та журналістики Іван Немченко.

Журналіст та письменник Віктор Тютюн, присутній на заході, висловив своє невдоволення:

" Я думав, що людям покажуть пам’ятну дошку, гідну цієї людини. А я бачу таку дошку, як при пожежі, коли треба мати сокиру і гак. Це неподобство – поява такої таблички і зібрання культурних все ж таки людей. Це обурливо. І хто це додумався ось так познущатися над пам’яттю людини, яка віддала своє життя за Україну?"

Дошка зроблена за гроші меценатів, власників будівлі на заході не було.

Джерело

 

COVID-19: за добу на Херсонщині виявили 207 нових випадків, 9 людей померли

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.