on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

26.10.2021, 14:02

Секрети інтерв’ювання та особливості роботи у відеоредакторах: на інклюзивному креативному майданчику триває навчання

26.10.2021, 13:58

Учасники проєкту «Інклюзивний креативний майданчик "Пізнай мене через творчість"» продовжують опановувати хитрощі акторської майстерності

25.10.2021, 14:48

У Херсоні відновлюють вінтажні десерти

> Новости региона > У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір
Все новости

У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір

16.09.2021 11:20

 

 

Новий громадсько-культурний простір з'явився в Херсоні. Відкрив його сьогодні, 15 вересня, Культурний центр "Куреш". Кримськотатарські активісти мріяли про такий простір з 2014 року.

Зусиллями кримськотатарського центру "Куреш" у Херсоні був відкритий громадсько-культурний простір. Розташований він на вулиці Некрасова.  

За словами голови правління центру "Куреш" Лілії Джаксім, кримські татари Херсонщини й раніше збиралися разом на різноманітні заходи. Потреба ж у створенні громадсько-культурного простору виникла після окупації Криму, коли в Херсон і область почали переїжджати кримські татари з півострова, передає Depo.Херсон. "Чимало кримських татар були вимушені виїхати з окупованого півострова, тому кримськотатарська громада збільшилася. І є потреба у збереженні та розвитку наших культурних надбань, у місці, де могли б збиратися громадські активісти", – каже Джаксім.

Як розповів директор з розвитку центру "Куреш" Ібрагім Сулейманов, протягом кількох років представники кримськотатарської спільноти Херсона просили міську владу посприяти відкриттю національного громадсько-культурного простору. "Нас підтримували, але лише на словах. І тому ми врешті решт вирішили діяти самостійно", – каже Сулейманов.

Центр відкрився і працюватиме далі завдяки добровільним пожертвам небайдужих людей. Також у планах – співробітництво з донорськими організаціями.

На відкритті кримськотатарського громадську-культурного простору виступив один з провідних кримськотатарських молодих музикантів – володар Гран-при кількох міжнародних конкурсів Рустем Еміратлі

У центрі працюватиме студія кримськотатарського радіо "Куреш", проводитимуться мистецькі та громадські заходи.

Першим заходом, проведеним у центрі, стали презентація нової серії багатосерійного документального фільму "Крим. 25 років боротьби за Україну": "Рік 1999. Нова доба" та публічна дискусія.

Як розповів сценарист і редактор серіалу Дементій Білий, "Крим. 25 років боротьби за Україну" – це цикл документальних програм про політичну історію Криму та те, як саме Крим наповнювався українським змістом з перших років незалежності України і до сьогодення. 

Ці документальні програми побудовані на архівних матеріалах та на спогадах безпосередніх учасників подій. Нині вийшли серії про події з 1991 по 1999 рік. У найближчі дні очікуються прем'єри одразу трьох наступних серій, про події 2000 - 2002 років. Усі серії знаходяться у вільному доступі.

Сценарист і редактор "Крим. 25 років боротьби за Україну"  Дементій Білий"розповідає про серіал 

На відкритті кримськотатарського громадсько-культурного простору були присутні представники органів влади, громадських організацій, кримськотатарської спільноти.

Джерело інформації

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.