on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Новости региона

24.02.2021, 10:35

Херсонців запрошують на онлайн-дегустацію текстів Лесі Українки

23.02.2021, 16:07

Переможниця конкурсу в Гончарівці отримала свій подарунок від директора заповідника «Асканія-Нова»

23.02.2021, 15:21

В Гончарівці триває прийом робіт на художній конкурс "Мамай мандрує Херсонщиною"

> Новости региона > Херсонщина: у всесвітньовідомому заповіднику «Асканія-Нова» отруїли червонокнижних журавлів
Все новости

13.01.2021 12:13

У всесвітньовідомому заповіднику «Асканія-Нова» отруїли червонокнижних журавлів

У заповіднику Асканія-Нова отруїли червонокнижних журавлів, підозрюють фермерів

Оглядаючи ділянку Великого Чапельського поду, де біля ставку зазвичай ночують рідкісні перелітні птахи, співробітники заповідника Асканія-Нова на Херсонщині вжахнулися. Адже побачили, що в зграї сірих журавлів, які занесені до Червоної Книги України, частина особин не подає ознак життя (дивись фото). Інші ледь тримаються на ногах та харкають кров’ю, а це може свідчити про внутрішню кровотечу. Щодня тут підбирали нових і нових загиблих пернатих, і на сьогодні їхня кількість вже досягла 185!

Спершу адміністрація заповідника висунула припущення: сірих журавлів викошує пташиний грип. Адже спалах цієї недуги зафіксували у селі Заозерне сусіднього Каховського району області. Тому передусім повідомили про екологічне лихо підрозділ Держпродспоживслужби в Чаплинському районі Херсонщини. Тамтешні інспектори відреагували оперативно - виїхали на місце, взяли проби тканин загиблих птахів, і відправили їх на аналіз до Одеської державної лабораторії ветеринарної медицини. Але висновок був негативним: зараження пташиним грипом не підтвердилося. Тож залишилося тільки одна найімовірніша версія - журавлі могли загинути, годуючись на оброблених хімікатами навколишніх полях.

Для її перевірки науковці обстежили сільськогосподарські угіддя на кордонах буферної зони заповідника. І між селами Питомник та Ясна Поляна справді помітили посіви озимих, де були розсипані протруєні зерна пшениці – так аграрії борються із навалою мишовидних гризунів, котрі через теплу зиму розмножилися й нещадно нищать майбутній врожай («Голос України» про це писав). Перестріли й трактор, з якого ці зерна розкидали.

- Тракторист, котрий працював із отрутохімікатами, не мав жодних засобів індивідуального захисту. Тобто контакт з «хімією» загрожував не тільки птахам, а й йому особисто. На додачу, жодних документів на отрутохімікати він теж пред’явити не зміг – казав, що вони «десь в офісі» агрофірми. Деякі з біопрепаратів, які використовують для боротьби з гризунами, справді можуть викликати внутрішню кровотечу, і можливо саме через це загинули сірі журавлі. Тому відібрали проби отруєного зерна, й тепер шукаємо сертифіковану незалежну лабораторію, яка може виконати його експертизу, - коментує ситуацію для «Голосу України» директор заповідника Асканія-Нова Віктор Гавриленко.

Про масову загибель сірих журавлів керівництво заповідника вже поставило до відома Національну поліцію та екологічну інспекцію. Співробітники заповідника підрахували, що збиток, завданий природі внаслідок отруєння «червонокнижних» птахів, складає колосальну суму – 2 мільйони 775 тисяч гривень. Відшкодовувати її, теоретично, мали б ті аграрії, котрі організували обробку полів препаратами, небезпечними для пернатих. Але для цього слідство повинне довести причинно-наслідковий зв'язок між використанням хімікатів і загибеллю сірих журавлів, звернувшись до експертів. А суд підтвердити провину борців із мишами. Відтак, встановлення справедливості розтягнеться надовго. А приречені журавлики помирають уже зараз. Причому щодня.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Фото Віктора Гавриленка.

Джерело

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.