on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

24.01.2022, 14:16

Трьох херсонців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

24.01.2022, 13:54

До закінчення прийому заявок на конкурс «Театральна абетка» від херсонського театру Куліша залишився тиждень

24.01.2022, 12:01

Лекторіум "По науці з коктейлем у руці!" пройде в арт-просторі LINZA

> Новости региона > "Херсонський хронограф": таку експозицію відкрили у краєзнавчому музеї
Все новости

"Херсонський хронограф": таку експозицію відкрили у краєзнавчому музеї

13.09.2021 10:53

 

 

У Херсонському краєзнавчому музеї відкрита нова експозиція. Херсонський хронограф – моменти, зафіксовані музейниками за останні три десятиліття.

Науковий співробітник краєзнавчого музею Андрій Микитюк, розказав, що центральна інсталяція означає висловлювання, голос народу.

"Коли якісь були моменти, коли люди виходили на майдан. Їх завжди супроводжували: мікрофон, гітара, пісні, спілкування. І цей невеличкий символ висловлювання думки народу, якщо виникає в цьому потреба", - каже чоловік.

Голос народу був почутий в новітній історії України вперше 1991 року з набуттям незалежності, під час помаранчевої та Революції гідності. Війна на Сході, пандемія COVID-19, перехід в онлайн. Для музейників історія пишеться вже сьогодні.

"Музейники живуть якоюсь мірою минулим і споглядають минуле, оскільки треба всі ці речі зібрати, щоб відобразити цю епоху. А головне – що, от людина пережила, вона все пам’ятає і намагається вкласти своє відчуття, оцю атмосферу епохи зберегти. І тому ми споглядаємо у минуле.Але нам потрібно також дивитися і в сучасне. І трішки заглядати в майбутнє. Щоб не виникло так – виходиш з музею – о, а тут все змінилося. Наприклад, в ситуації з коронавірусом. Коли був карантин, я мимоволі думав, а як це буде відображено в експозиції, коли ми будемо її робити. Це були ще тільки перші тижні карантину, а уже вже якось думка працювала, що можна було зібрати, що можна предоставити та яким чином це подати", - говорить науковий співробітник музею Андрій Микитюк.

Часопис починається з витоків державотворення: гетьманської України Богдана Хмельницького і до часів Української народної республіки. Ілюстрації козацької доби підтверджені артефактами двох Січей, що розташовувались на території нинішньої області. І часи незалежності – матеріалів дуже багато завдяки технологіям. Перші гаджети найбільше зацікавлюють покоління 2000-х.

"Україна – моя рідна держава, і мені цікаво все знати про її історію. І про те, які предмети були притаманні, про експонати. Мене зацікавили найбільше старі телефони, бо зараз ми користуємося вже смартфонами, айфонами. І ми вже так звикли до цього, а ці кнопочні старі, це не мій час. Це було раніше. За моїх батьків, за 90-х років, але це цікаво побачити", - розповідає відвідувачка виставки Вікторія Бачинська.

Музейники працюють як хронограф – записують час з короткими інтервалами. Цією постійною експозицією планують знайомити херсонців з політичними, економічними, соціальними процесами, які відбувались і зараз тривають у незалежній державі.

Олена Ліщенко

Джерело інформації

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.