on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Новини регіону > «Херсонському некрополю» на меморіальному кладовищі бути!
Всі новини

25.02.2021 14:01

«Херсонському некрополю» на меморіальному кладовищі бути! 

Робоча група з питань створення історико-культурного заповідника на території Меморіального кладовища в місті Херсоні продовжила роботу з оновленим складом.

Херсонський міський цвинтар – унікальний історичний об’єкт. Це найстаріший цвинтар у місті Херсоні і взагалі на Півдні України. Перші поховання на ньому датуються кінцем XVIII сторіччя. Тут знайшли останній спочинок перші будівничі Херсона, українські козаки, священники, громадські діячі, благодійники, купці, лікарі, визволителі та оборонці міста, трудовий люд. Цвинтар поєднав людей різних народів та вір – тут поховані українці і росіяни, французи і німці, греки і євреї, поляки й австрійці, тут поховані православні, католики, протестанти, юдеї, мусульмани, атеїсти.

Крім історичної, кладовище представляю велику художню цінність. На ньому ще збереглися чудові взірці поховального мистецтва – високомистецькі надгробки, ажурні ковані огорожі, скульптури, окремі меморіальні комплекси. Неокласицизм, історизм, неоготика, сецесія, модернізм – всі ці стилі можна знайти на Херсонському міському цвинтарі. Мармурові, лабрадоритові, гранітні пам’ятники виготовлювалися не лише в Херсоні, а привозилися з майстерень інших міст. Тут також велика кількість надгробків у народному стилі – тесаних кам’яних хрестів з різьбленням, хрестів кованих, надгробків виготовлених з доступних матеріалів – арматури, труб, прокату, звичайної цегли, які теж віддзеркалюють свою епоху. Це справжній музей просто неба.

Ініціатива з питань створення цілісного ландшафтного та архітектурного ансамблю на території Меморіального кладовища виникла влітку 2020 року.

Представники нової влади також вважають цю ініціативу потрібною та важливою для міста, тому за ініціативи в.о. заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, радника міського голови Світлани Чепіги та управління культури робоча група продовжить роботу.

Враховуючи кадрові зміни у виконавчих органах Херсонської міської ради до складу робочої групи були внесені зміни. До нього увійдуть:

ЧЕПІГА Світлана - в.о. заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, радник міського голови, голова робочої групи;

ЗАБОЛОТНА Лілія - завідувач сектора розвитку туризму управління культури міської ради, заступник голови робочої групи;

ЄВСТАФ’ЄВА Ірина - член правління Фонду громади Херсона «Захист», секретар робочої групи;

БІЛОНОЖКОВ Олександр - директор комунального підприємства «Ритуальна служба м. Херсона»;

ГОМАНЮК Микола - доцент Херсонського державного університету;

ДОЛЖЕНКО Ірина - заступник начальника управління містобудування та архітектури, начальник відділу містобудівного кадастру та охорони пам’яток архітектури департаменту містобудування та землекористування міської ради;

ПАТАЛАХ Олексій - дійсний член Українського геральдичного товариства;

СОЛОНИЦЬКИЙ Іван - директор обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури;

ТАРАСОВА Марина - член Союзу журналістів України;

ТРИБУХ Інна - громадський діяч;

ХВОСТЕНКО Олексій - заступник голови ГО «Кластер екологічних технологій»;

ЧАБАНЕНКО Михайло - заступник начальника управління комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради;

ЯЦЕНКО Андрій - голова ГО «Національний конгрес батьків України», заступник директора ТОВ «МЖК «Херсон».

19 лютого відбулося перше засідання оновленої робочої групи. Представники управління культури запропонували створити комунальне підприємство «Меморіальний історико-культурний музей «Херсонський некрополь».  Учасники робочої групи схвалили цю ідею та всі зійшлися на тому, що в першу чергу треба привести до ладу територію кладовища.

Директор обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури Іван Солоницький зазначив, що обов’язково потрібно розробити генеральний план розвитку КП «Меморіальний історико-культурний музей «Херсонський некрополь», з чим також погодились всі присутні. Зараз члени робочої групи працюють над планом першочергових заходів, а також готують презентацію на депутатський день.

Джерело





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.