on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новости региона

25.02.2021, 14:01

«Херсонському некрополю» на меморіальному кладовищі бути!

25.02.2021, 11:47

Гіди Херсонщини стали лауреатами конкурсу «Ukrainian Guides Awards»

25.02.2021, 10:43

Експорт зepнoвиx з Xepcoнщини під загрозою через екологічну ситуацію

> Новости региона > Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь
Все новости

14.01.2021 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

Фестивалі - чудова можливість не тільки урізноманітнити дозвілля мешканців, а й допомогти громаді заявити про себе та привернути увагу жителів всього регіону. На Херсонщині за останні роки з'явилося багато фестивалів, які проводять новостворені громади, пропонуємо вам дізнатися про декілька з них.

Частинка Німеччини на Херсонщині 

Селище Високопілля засноване 1869 року німцями-колоністами й мало назву Кронау, тому  тут збереглося декілька архітектурних пам’яток, історичні артефакти, а в оселях місцевих жителів збереглись деякі німецькі традиції.

У 2019 році Високопільська об’єднана територіальна громада перемогла у Всеукраїнському конкурсі культурно-мистецьких проєктів «Малі міста - великі враження», проведеному Міністерством культури в партнерстві з Асоціацією міст України і отримала грант на проведення фестивалю німецької та української культур «Кронау-Фест».

Як розповів Високопільський селищний голова Руслан Застава, мета фестивалю  - розвиток громади, вивчення та популяризація німецької історико-культурної спадщини, а також привернення уваги до Високопілля як туристичного краю.

На центральній площі біля Центру культури і дозвілля влаштували сцену, на якій зі 150-річчям селища високопільчан вітали понад 30 колективів не тільки з Херсонщини, а й з Дніпропетровщини, Миколаївщини, Мелітополя і Запоріжжя.

Гості фестивалю мали змогу не тільки відвідати концертну програму, а й скуштувати національні смаколики німецької та української кухні, ознайомитися з німецькими пам’ятками селища Високопілля (німецьке кладовище, млин Торліна, Кірха, школа, музей, житлові будинки). 

Фестиваль – яскравий приклад, як можна розповісти про історію свого краю та підвищити туристичний потенціал громади.

Борщ об'єднує громади

Борщ — одна з найпопулярніших українських страв. На Херсонщині це ще й страва, яка об'єднує громади, адже вже три роки поспіль тут проходить кулінарний фестиваль "Таврія-борщ". Фестиваль не має постійного місця проведення, у 2018 та 2020 році він відбувався в рамках фестивалю “Душа півдня”, у 2019 - «Гобелен-фест».

Щороку учасники зі всієї Херсонщини готують декілька десятків різноманітних борщів. За роки фестивалю чого тільки херсонці не куштували: поряд з традиційним та зеленим борщем кулінари готували борщ зі смаженими бичками, карасями, раками, виноградом, ну і як же без символу Херсонщини - кавуна та іншими незвичними для цієї страви продуктами.

Переможців визначали не тільки за смаковими властивостями страви, а й умінням яскраво презентувати свій борщ.

Такі фестивалі зближують мешканців громад з різних куточків області та дають змогу популяризувати українські традиції.

“Перлина Присивашшя”

Цього року, попри карантин, Присиваська ОТГ вирішила провести на Іванівській косі затоки Сиваш перший фестиваль народної творчості “Перлина Присивашшя”.

Для безпеки відвідувачів на території фестивалю встановили пункт видачі засобів індивідуального захисту, де кожен мав можливість отримати безкоштовно захисну маску, захисні рукавички або обробити руки антисептичним засобом.

На гостей та жителів Присиваської ОТГ чекали виступи колективів з різних куточків Херсонщини. Поряд зі сценою влаштували роздрібну торгівлю, а на березі Іванівської коси затоки Сиваш встановлено декілька фотозон. 

"Вгору"

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.